Vojákova dívka

(TV film)
  • USA Soldier's Girl (více)

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí... (oficiální text distributora)

robinho

Tento film jsem objevil absolutně náhodou.Musím říct že se jedná o film který ne všichni dají.Jedná se o tragickou netypickou romanci,která nedojde naplnění.Herecké výkony jsou nadprůměrné.Vše je vyprávěno s takovou kvalitní suverenitou,že si člověk řekne.To je televizní film?V televizi dávají většinou braky,za kvalitní tvorbou musí jít divák na čt2.Nebo někam jinam.Nelituju skoro dvě hodiny stráveným nad tímto filmem.člověk se dobere toho že lidská ignorance,nenávist a nechápavost je bezmezná.Láska nebývá vždy pochopená většinou.Za jinakost se platí cena nejvyší.Silný film za mě plný počet. ()

Konvas

Úžasný film,který v každém musí spustit slzy,soucit a vztek...Barry našel to co spousta z nás nikdy nenajde a jen díky zaslepenosti jeho ´´kamaradů´´ na to doplatil...Tento film doporučuji všem!!! ()

Lencuccia

Jednoznačných a nezpochybnitelných pět hvězd! Bezkonkurenční Lee Pace, jehož přeměna je neuvěřitelná, mě donutil si pustit několikrát dokola části filmu, kde se objevuje, a to od jeho famózních vystoupení v klubu, až po milostné scény s Troyem Garity. Nepřestává mě překvapovat, jak všestranný herec to je. Zbylé obsazení také skvělé. Doporučuji si po shlédnutí filmu něco přečíst o skutečných postavách, na nichž je příběh založen. Na youtube kolují videa jak s Calpernií, tak např. s matkou Berryho Winchella. Líbilo se mi, že autoři příběh vypráví jako milostnou romanci a málo je zajímá politický tyjátr, který se poté strhl. Rozhodně doporučuji!!!! ()