Scared Stiff

• Velká Británie Scared Stiff
USA, 1987, 83 min

Psychiater David Young (Andrew Stevens) kúpil starý dom v Charlesburgu, ktorý kedysi patril krutému obchodníkovi s otrokmi. Práve tu sa David nasťahoval aj so svojou priateľkou Kate (Mary Page Keller) a jej synom. Kate je speváčkou, snažiacou sa o úspešný návrat do hitparád, navyše je jeho bývalou pacientkou, ktorá sa ešte stále momentálne lieči z následkov nervového zrútenia. Krátko po príchode Kate zisťuje, že s domom nie je všetko úplne v poriadku. Začnú ju sužovať desivé sny a okolo nej sa dejú čudné veci. David jej však neverí a i ona samotná začína pochybovať o svojom psychickom zdraví. Vyčíňa v dome duch alebo je to všetko len výplod jej narušenej mysle? (beso74)

beso74

Ďalší blázni si kúpili v dom, v ktorom sa dejú čudné veci a namiesto toho aby sa spakovali a čo najrýchlejšie vypadli, tak tu ostanú a túlajú sa nim uprostred noci. Režisér Richard Friedman dostal na svoju ducharinu takmer 15 násobok rozpočtu aký mal na Doom Asylum a tak mu ostalo na triky a kvalitnejšie herecké obsadenie. Škoda, že aj napriek tomu celý film vyznieva so spomínaným D.A. o niečo horšie, D.A. bol tak zlý, až som sa pri ňom dobre bavil, Scared Stiff je len zlý a nudný. Úvod, taký klasický, južanský, ma vcelku navnadil, ale následne celé nadšenie upadlo pod ťarchou klišé a nelogickosti. Akú takú pozornosť vo mne vzbudil až koniec, totálne psychedelický a absurdný. Slabé 2 hviezdy, veľmi slabé... ()

corpsy

Horor, ktorý sa akoby bál sám seba. Neodvažuje sa totiž veľmi do oblastí, kde sa tento žáner proklamuje. Gore, atmosféra, strašenie, mystérium atď. V tomto všetkom je snímok striedmy a ospalý. Záver trochu dupne na plyn, ale ako sa neraz hovorí a píše, už je neskoro. ()

kaylin

Americký snímek „Scared Stiff“ je tak trochu zapadlým hororem, není moc známý a dějově nijak zásadně nevybočuje, neoslňuje svou originalitou. Ale když už dojde na strašení, když dojde na děsivé výjevy, je technicky velmi dobře zvládnutý. To se projevuje hlavně na maskách a skvělých příšerách. Díky tomu si film zaslouží i dnes pozornost a rozhodně lepší hodnocení, než obecně má. ()

ricci.s

Taká typická haunted-house horror osemdesiatka. Nemám síce čo vytknúť, ale nemám ani čo chváliť, pretože neprináša vôbec nič nové. Rodinka sa nasťahuje do domčeka s temnou minulosťou, začína sa to nočnými morami, manželka vidí duchov, manžel jej neverí (až kým sa ten najhorší do neho neprevtelí), plus nejaké mordíky k tomu. Masky sú zvládnuté celkom slušne, takže dá sa to bez problémov sledovať (záverečná démonická 10-minútovka dokonca klape až prekvapivo dobre). Označil by som ho termínom "neurážajúca normálka". ()

• Natáčalo sa na panstve Star Island v oblasti Miami. (beso74)
  • Množstvo ľudí podieľajúcich sa na natáčaní tohto filmu boli miestni obyvatelia spolupracujúci na seriáli Miami Vice (od r. 1984). (beso74)
  • Producentom sa podaril husársky kúsok, najprv si prenajali budovu pánskeho sídla, kde plánovali film natáčať. A potom presvedčili majiteľov, aby tých 25 000 dolárov investovali do ich filmu. (beso74)