• Jihoafrická republika

Komedie / Drama

Jihoafrická republika, 1993, 100 min

Gray Hofmeyr

• tron

Po BOHOVIA SA MUSELI ZBLÁZNIŤ, ktorých do nemalej miery zachraňuje kvôli nostalgii tolerantne prižmúrené oko, je YANKEE ZULU peklo. Aj bláznivá komédia môže byť kvalitná (skoro všetko od združenia Frat Pack a im podobných), ale toto je skutočne desivé do takej miery, až sa mi veriť nechce, že by takýto afektovaný cirkus mohol vzniknúť v inej produkcii, ako juhoafrickej (preto tí BOHOVIA). Ku koncu sa to ponáša na SÁM DOMA, nechýbajú trápne vtipy o homosexuáloch, viacfarebných penisoch, jednofarebných černochoch - a svoje dostanú aj slony. Pripravte sa!(22.12.2007)

Jako malej jsem ten film zbožňoval. A pořád ho mám rád.(15.8.2004)

Taková nenáročná komedie co si dělá legraci z apartheidu a nacistů (je to zde vylíčeno jako sobě rovné řády). Viděl jsem to jako malý a velice jsem se u toho bavil, hlavně u scén na árijském večírku.(20.1.2011)

Kdo rád ujeté komedie, má možnost. Má tempo, a některé scénky brutálně chytré.(10.11.2013)

Tak na tejto starej pecke som vyrastal a drží ma to dodnes. Naozaj skvelá komédia s Leonom Schusterom, ktorý aj o čosi neskôr zabodoval taktiež v bláznivej komédii MR. BONES (Bláznivý šaman).(18.6.2011)

dostatočne prepnuté aby to udrzalo moju branicu vstrehu. podarená komedia(2.10.2009)

Překvapivě zábavná komedie a film, který potěší a hodně připomíná Bohové musí být šílení. Africké téma je prostě vděčné jako sázka na zvířata a zesměšnění nácků dětmi. Sice místy až přehnané, ale na tuto formu filmu se dívám rád, neb zvedne aspoň trochu úsměv na tváři. Hodnocení: 70 %(29.1.2010)

"Neříkají mi nezmar Dajhárd jen tak pro nic za nic!" Pre mňa kultová záležitosť, ku ktorej som si od malého špunta dláždila cestu. V tom období predpubertálnom videné snáď každý deň, spolu s Jumanjim, ako to decká vie baviť, pozerať film stále dookola :) Záporáci najlepší a scéna, kde prehovárajú slonicu je geniálna. Nostalgia pre mňa.(26.2.2012)

Pre mňa detská nostalgická spomienka, a stále sa k nej rád vraciam :)(22.4.2012)

• ujo_chmel

Celkom v pohode komédia, nič originálne, zato občas úspešne využíva osvedčené metódy. Niektoré z bláznivých scén sú naozaj vtipné a aj som sa miestami dobre pobavil. Vidieť to tak pred 15 rokmi, určite by som sa poriadne narehotal. 50%(16.3.2010)