• Jihoafrická republika

• slovenský

Komedie / Drama

Jihoafrická republika, 1993, 100 min

Gray Hofmeyr

Pre mňa detská nostalgická spomienka, a stále sa k nej rád vraciam :)(22.4.2012)

"Neříkají mi nezmar Dajhárd jen tak pro nic za nic!" Pre mňa kultová záležitosť, ku ktorej som si od malého špunta dláždila cestu. V tom období predpubertálnom videné snáď každý deň, spolu s Jumanjim, ako to decká vie baviť, pozerať film stále dookola :) Záporáci najlepší a scéna, kde prehovárajú slonicu je geniálna. Nostalgia pre mňa.(26.2.2012)

Tak na tejto starej pecke som vyrastal a drží ma to dodnes. Naozaj skvelá komédia s Leonom Schusterom, ktorý aj o čosi neskôr zabodoval taktiež v bláznivej komédii MR. BONES (Bláznivý šaman).(18.6.2011)

Překvapivě zábavná komedie a film, který potěší a hodně připomíná Bohové musí být šílení. Africké téma je prostě vděčné jako sázka na zvířata a zesměšnění nácků dětmi. Sice místy až přehnané, ale na tuto formu filmu se dívám rád, neb zvedne aspoň trochu úsměv na tváři. Hodnocení: 70 %(29.1.2010)

• tron

Po BOHOVIA SA MUSELI ZBLÁZNIŤ, ktorých do nemalej miery zachraňuje kvôli nostalgii tolerantne prižmúrené oko, je YANKEE ZULU peklo. Aj bláznivá komédia môže byť kvalitná (skoro všetko od združenia Frat Pack a im podobných), ale toto je skutočne desivé do takej miery, až sa mi veriť nechce, že by takýto afektovaný cirkus mohol vzniknúť v inej produkcii, ako juhoafrickej (preto tí BOHOVIA). Ku koncu sa to ponáša na SÁM DOMA, nechýbajú trápne vtipy o homosexuáloch, viacfarebných penisoch, jednofarebných černochoch - a svoje dostanú aj slony. Pripravte sa!(22.12.2007)