• Jihoafrická republika

• slovenský

Komedie / Drama

Jihoafrická republika, 1993, 100 min

Gray Hofmeyr

Taková nenáročná komedie co si dělá legraci z apartheidu a nacistů (je to zde vylíčeno jako sobě rovné řády). Viděl jsem to jako malý a velice jsem se u toho bavil, hlavně u scén na árijském večírku.(20.1.2011)

Kult od dectva! :)(5.12.2016)

Tak na tejto starej pecke som vyrastal a drží ma to dodnes. Naozaj skvelá komédia s Leonom Schusterom, ktorý aj o čosi neskôr zabodoval taktiež v bláznivej komédii MR. BONES (Bláznivý šaman).(18.6.2011)

dostatočne prepnuté aby to udrzalo moju branicu vstrehu. podarená komedia(2.10.2009)

• MM_Ramone

Černoch Zulu je podvodník, klamár, zlodej a kriminálnik. Je deportovaný z USA do jeho rodnej Južnej Afriky, aby si tam odsedel zbytok svojho trestu. Pri prevoze do väzenia sa mu podarí újsť. Popri tom ešte stihne ukradnúť výherný tiket na pol miliona dolárov. Náhodou stretne starého kamaráta z detstva Rhina. Spolu vyzdvihnú výhru a chcú sa o ňu podeliť. Lenže celé sa im to začne poriadne komplikovať. Prenasleduje je ich Rhinova chamtivá ex-manželka Rowena a jej nemecký priateľ Nezmar Diehard. *(14.8.2016)