Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

No iste, to by nebol Lewis Teague, režisér ALIGÁTORA. Ani charizmy vtedajšej hviezdy Rutgera Hauera a manželky Toma Cruisea, Mimi Rogersovej, mu nezabránili nakrútiť ukážkové akčné béčko s mizerným rozpočtom. Samotný nápad s vybuchujúcimi obojkami nemá chybu, ale natiahnuť ho na sto minút... Skôr 40%, keď už.(1.1.2005)

Naprosto průměrné akční béčko, které sice v žádném případě nějak moc nenadchne, na druhou stranu ale rozhodně neurazí a na jedno shlédnutí je v pohodě snesitelné. Navíc Rutger Hauer pobral docela dost charizmatu a jako hlavní hrdina je asi největším plusem snímku. Naopak největší bordel nadělal jistě stokrát omletý scénář o zdánlivě nemožném útěku ze superchráněného vězení, který plyne bez nějakého výrazného nápadu( výbuch hlavy je jistě efektní, ale každý ho dopředu očekává) a hlavně bez špetky napětí. Alespoň že film má poměrně spád , který zabraňuje divákovi se nudit. Bohužel Obojek pro mě zůstane navždy jen jednorázovou jednohubkou s nevyužitým potencionálem, která zanedlouho úplně vymizí z paměti.(4.8.2011)

Trochu zastaralý, ale napínavý triler s dobrým nápadom, ktorým sa "inšpiroval" kopec seiálov a filmov. Len škoda, že Rutger v kladnej úlohe nemá tú potrebnú šťavu...(3.5.2006)

• Cival

Jedna hvězdička jen za nápad - zbytek je jen bída a utrpení, co se týče příběhu i formy. Jedno skouknutí bohatě stačilo.(4.3.2003)

Je to celkom dobrý akčný thriller. Má zaujímavý a pomerne originálny príbeh o zlodejovi, ktorý je po lúpeži svojimi partnermi zradený a skončí v modernom väzení, kde dostane obojok, ktorý po vzdialení od svojho neznámeho partnera exploduje a tak po zistení totožnosti partnera spolu uniknú, no ide po nich mnoho prenasledovateľov. Síce nápad s obojkom už bol použitý aj vo filme Muž na úteku s Arnoldom Schwarzeneggrom, ale tam bol iba v jednej scéne a tu sa už používa prakticky celý film. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Celý čas sa na film dá bez problémov pozerať a nápad s obojkom je využitý celkom dobre, ale tempo filmu mohlo byť aj rýchlejšie a hlavne počas pobytu vo väznici sa nájde viacero pomerne zbytočných a nezaujímavých scén. Akcie tu nie je málo, ale je iba priemerná. Ručná akcia a prestrelky ma vôbec nezaujali, ale rôzne naháňačky a hlavne tie, v ktorých sa využíva obojok ako prenasledovanie autobusu alebo snaha udržať dostatočný kontakt s výťahom sú celkom vydarené. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Rutger Hauer a Mimi Rogers a celkom dobrí záporáci. Réžia nesklame, ale ani v ničom nezaujme, ale technická stránka je celkom slušná a dokonca aj samotný efekt explózie hlavy sa vydaril. Obojok určite nie je žiadny akčný hit, ale aspoň na jedno pozretie je to slušná zábava s dobrým nápadom. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 62%.(30.4.2011)