Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Nápad je docela zajímavý, jeho zpracování je ovšem zcela nezajímavé. Lewis Teague je prostě jen řemeslník a film podle toho vypadá. Docela slušný je tu Rutger Hauer, což je v 90.tých letech spíše výjimečná situace.(28.7.2003)

• kingik

Vynikající námět se ve špatné režii super břídila Lewise Teaguea proměnil v nedívatelný blábol.(20.2.2009)

Klasika akčních filmů 90. let. Tomu nejde odolat. Kvůli Rutgeru Hauerovi, který je dobrý herec je to určitě na 4 hvězdy. Líbilo se mi to.(16.7.2010)

Na televizní film slušné, jinak samozřejmě průměr, který natahuje na celovečerní délku model vězení s výbušnými obojky ze začátku BĚŽÍCÍHO MUŽE, aniž by chtěl nějak posouvat žánr. Ale je-li akce oč tu běží, pak nutno podotknout, že ji Teague zabil a OBOJEK nemá žádný drajv. K příjemné koukatelnosti hodně přispívá Rutger Hauer, toho času už upadající do zapomnění, jehož hrdina není cool, ale příjemně nemotorný.(26.5.2007)

• dobytek

Nejvíc mě zaujala ta část filmu, která se odehrávala ve vězení. Potom už to bylo akční asi jako, když Mr. Bean opisoval při zkoušce. Kdykoliv film začínal vypadat trochu akčně, tak poměrně rychle se zase vrátil do nudných kolejí. Ale nebylo to zase až tak hrozný, takže 2 hvězdičky si to snad zaslouží. Navíc díky Obojku jsem zase o něco chytřejší, protože jsem si musel zjistit, co to je rumělková barva.(30.8.2006)