Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Celkom lacná, ale v niektorých momentoch predsa len zábavná televízna jednohubka. Ako oddychovka úplne v pohode.(14.9.2006)

Dnes už mě na této šosácké databázičce nic nepřekvapí, ale šedesátiprocentní Obojek? Je tu někdo nad třicet? Haló! Rok 1991 ještě sice neoplýval nějakými prdelzatahujícími triky, i když třeba už vznikal Terminator II., na Obojku to jde znát, ale Rutger Hauer triky přece nepotřebuje. Tenhle sci-fi film se opírá hlavně o příběh. Ten je zde naprosto vynikající. Představte si vězení budoucnosti, kde netřeba vysokých zdí ani elektrických ohradníků. Každý vězeň si to dvakrát rozmyslí, jestli vzít kramle, když má na krku obojek, který exploduje, sotva se vzdálí na metr od zóny. Co víc ještě dodávat.(18.1.2013)

Páni, pamatuju si, jak jsem jako malá pořád na to koukala .. a měla v pokojíku na poličce originálku, to už ale dáááávno .. :)(3.8.2008)

Nápad je docela zajímavý, jeho zpracování je ovšem zcela nezajímavé. Lewis Teague je prostě jen řemeslník a film podle toho vypadá. Docela slušný je tu Rutger Hauer, což je v 90.tých letech spíše výjimečná situace.(28.7.2003)

Na televizní film slušné, jinak samozřejmě průměr, který natahuje na celovečerní délku model vězení s výbušnými obojky ze začátku BĚŽÍCÍHO MUŽE, aniž by chtěl nějak posouvat žánr. Ale je-li akce oč tu běží, pak nutno podotknout, že ji Teague zabil a OBOJEK nemá žádný drajv. K příjemné koukatelnosti hodně přispívá Rutger Hauer, toho času už upadající do zapomnění, jehož hrdina není cool, ale příjemně nemotorný.(26.5.2007)