Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Poctivé béčko počátku 90. let. "Obojek" v podstatě jen chytře vykrádá jiné žánrové klasiky - "Běžící muž" s Arnoldem Schwarzeneggrem a "Věznice Fortress" s Christopherem Lambertem, ale přidává k nim originální prvek v podobě obyčejného a civilního hlavního hrdiny v podání starého a obtloustlého Rutgera Hauera. Ten tady plní roli dokonalého naivního antihrdiny, který neustále někomu skáče na špek, chybuje, tahá za sebou dvoutunový zadek a chodí oblečený v košily barvy omalovánek. Nedá se sice říct, že by se tím film vyloženě zkvalitnil (přeci jen mám asi radši "coolery" typu Arnolda nebo Lamberta), ale rozhodně tím přináší něco nového. Zbytek (kamera, režie, scénář, výprava...) je sice béčkový průměr, ale jako celek nenudí a vaše mozkové buňky taky nijak zvlášť trpět nebudou.(8.9.2007)

béčko ktoré má dobrý nábeh ale škoda že postupom času naskočí len do rutinných šlapají /45%/(13.4.2014)

Dobře vymyšlené i zrealizované..(12.5.2011)

• Cival

Jedna hvězdička jen za nápad - zbytek je jen bída a utrpení, co se týče příběhu i formy. Jedno skouknutí bohatě stačilo.(4.3.2003)

• Enšpígl

To je nápad, bych dával obojky poslancům kdo by opustil sněmovnu bez práce --bum !!!(30.8.2006)