Obojek

Deadlock

(neoficiální název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1991, 100 min

Slusne becko nepostrada napeti a i vcelku neokoukany pribeh.(5.8.2002)

Je to celkom dobrý akčný thriller. Má zaujímavý a pomerne originálny príbeh o zlodejovi, ktorý je po lúpeži svojimi partnermi zradený a skončí v modernom väzení, kde dostane obojok, ktorý po vzdialení od svojho neznámeho partnera exploduje a tak po zistení totožnosti partnera spolu uniknú, no ide po nich mnoho prenasledovateľov. Síce nápad s obojkom už bol použitý aj vo filme Muž na úteku s Arnoldom Schwarzeneggrom, ale tam bol iba v jednej scéne a tu sa už používa prakticky celý film. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Celý čas sa na film dá bez problémov pozerať a nápad s obojkom je využitý celkom dobre, ale tempo filmu mohlo byť aj rýchlejšie a hlavne počas pobytu vo väznici sa nájde viacero pomerne zbytočných a nezaujímavých scén. Akcie tu nie je málo, ale je iba priemerná. Ručná akcia a prestrelky ma vôbec nezaujali, ale rôzne naháňačky a hlavne tie, v ktorých sa využíva obojok ako prenasledovanie autobusu alebo snaha udržať dostatočný kontakt s výťahom sú celkom vydarené. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Rutger Hauer a Mimi Rogers a celkom dobrí záporáci. Réžia nesklame, ale ani v ničom nezaujme, ale technická stránka je celkom slušná a dokonca aj samotný efekt explózie hlavy sa vydaril. Obojok určite nie je žiadny akčný hit, ale aspoň na jedno pozretie je to slušná zábava s dobrým nápadom. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 62%.(30.4.2011)

Páni, pamatuju si, jak jsem jako malá pořád na to koukala .. a měla v pokojíku na poličce originálku, to už ale dáááávno .. :)(3.8.2008)

Tohle je takova supercakla blaznivina ze jednoduse nemuzu jit pod ctyri Hauer se svym pekelnym nadhledem je naprosto genialni kdo jsou ty diamanty? daleko! jak moc daleko? na sever! na sever? na severnim polu!!!!!(9.8.2012)

Nenáročné béčko, které mě hlavně v první části, kdy hlavní hrdina tráví nucený pobyt ve vězené, dost bavilo. Tušil jsem že se bude pokoušet o útěk, ale stejně mě notně překvapilo že se tak stane již po 40 minutách. Film rozhodně zajímavý a pro fandy Rutgera Hauera samozřejmost. PS: Scéna s autobusem mi okamžitě připomněla Nebezpečnou rychlost.(20.7.2009)