Robin's Wish

Hudba:

Aaron Drake

Robin Williams (a.z.)

silentname

Robin Williams asi navždy ostane mojim najobľúbenejším hercom. Som veľmi rád, že som mal možnosť vidieť veľké množstvo filmov s ním a za obrovskú dávku smiechu, radosti ale rovnako aj veľkej dávky ľudskosti. A aj po viac ako 20-tich rokoch stále patrí medzi moje top filmy "Bicentennial Man". Takže už len z toho titulu som si nemohol nechať ujsť dokument "Robin's Wish". Film, ktorý mal povedať, čo sa vlastne odohrávalo v Robinovom živote počas jeho posledných dvoch rokov a ako postupne začali nastupovať jeho psychické problémy. A po tom, čo som film videl musím povedať, že je to rozhodne film, ktorý stojí za to vidieť. Pretože to môže dať človeku lepší obraz o tom, čo sa v skutočnosti vlastne stalo. A dáva to veľmi dobrý zmysel. Musím povedať, že jeho manželku obdivujem v tom, čo zvládla, lebo muselo to byť skutočne veľmi bolestivé a nepríjemné rovnako aj pre ňu tak ako pre Robina. Súhlasím s tým, že nie je asi nič horšie ak máte chorobu, ktorá vás vnútorne bude presviedčať, že strácate seba samého. Že už to nie ste vy. A bohužiaľ často platí, že keď je napadnutý mozog, veľmi ťažko sa posudzuje aká je skutočná diagnóza. Silný film, ktorý mi pripomenul prečo som mal Robina rád a rovnako aj ozrejmil, čo sa asi v jeho živote skutočne odohrávalo. Hodnotenie: A ()