Vážení pánové

• Indie Serious Men

Muž z chudinské čtvrti zoufale touží po lepším životě. Neváhá vymyslet spletitou síť lží a podvodů, kterými ale ohrozí svého malého syna. (Netflix)

pushover

Naprosto neindicky zfilmovaná satira, která skáče od komedie k vážnějším momentům. Trochu je třeba se prokousat zdlouhavým úvodem. Sašova kamera je skvělá a myslím, že spolu s režijním vedením má hlavní zásluhu na té neindičnosti (absence tanečních a muzikálových scén samozřejmě také). ()

Disease

Ten úvod mě sice málem odradil, ale od momentu, kdy jsem poznal, čeho se satira týká, jsem se nevýslovně bavil. Jen konec byl takový nijaký. Ale hlavně, že nebyly zpívánky a tanečky :-) ()

Aljak

Toto malo taký obrovský potenciál! ... a napokon sa z toho vykľul viacmenej priemerný film. Famózny námet, na ktorom sa dal postaviť absolútne zaujímavý film s úžasnou zápletkou. Akurát, sa to vôbec nehýbalo týmto smerom a zostalo tu kopu premrhaného potenciálu. Dobre rozbehnutá spoločenská satira išla akosi do prázdna, a to mi je fakt ľúto. Btw. Mám pocit, že akonáhle je pri indickom filme tá značka "Netflix", tak to väčšinou nebýva bohviečo (a pritom Indovia točia také perfektné Bollywood filmy!) ()