Bílý tygr

• Indie The White Tiger

Jestli chce ambiciózní řidič bohaté indické rodiny uniknout před chudou a začít podnikat, musí vzít rozum do hrsti. (Netflix)

serdehelan

Film tematicky pripomenie Parazita, hlavne zobrazovaním sociálnych vrstiev, služobníctva a ich pánov. Popisuje situáciu z pohľadu človeka z nízkej vrstvy a jeho možnosti "vypracovať" sa hore, pričom popisuje západným divákom ako funguje v súčasnosti kastovný systém, či demokracia v Indii. Film podobne ako Parazit strieda nesúrodé žánry (komédia, sociálna dráma, satira), ale tématicky aj príbehovo je košatejší a vo výsledku sa mi páčil o dosť viac. Po bezkrvnom 451 stupňov Fahrenheita natočil Bahrani rozhodne zaujímavý film. ()

kokofek

Nastínění všech indických problémů.Nevzdělanost,kastovní systém,korupce,chudoba.Dočetla jsem se ,že bojovník za svobodu Gandí nechtěl kastovní systém zrušit,dle mého názoru by nastal chaos.Lidé zde tak žijí po staletí a zrušení jediných jistot by jim zřejmě rozvrátilo život.Taky vím, že Hinduisté věří,že svůj úděl musí přijmout,aby se v příštím životě dostali někam jinam a měli se lépe.Film sám o sobě je i se svým pomalým tempem přitažlivý a zajímavý.Poslední scéna je mrazivá tak, že jsem si ji pustila ještě jednou ()

bonovox

Snímok, ktorý nám aspoň trochu približuje život v Indii a rozdiely v spoločnosti. Hlavný hrdina sa ukáže nakoniec ako celkom slizký hajzlík, čo mi trochu na jeho postave vadilo. Hlavne záver je až príliš urýchlený a skratkovitý. Mohlo to byť lepšie...60% ()

Tomas_PO

V princípe ide o ďalší, idealistický príbeh indického chudobného chlapca, ktorý sa pokúša dostať z 'tmavej strany Indie', na tú svetlú a ukázať tak desiatkám miliónov ďalších chlapcov, že nádej predsa len existuje. Nebyť netradičného záveru, tak by opäť išlo skôr o zidealizovaný pohľad na Indiu. V realite je to totiž ešte horšie, chudobnejšie, špinavejšie a plnšie hustejšieho smogu. A to sa zatiaľ podarilo zobraziť snáď len v Delhi Crime. ()

belinko

Tak, takto. S filmom mám jeden problém. Teda, začiatok bol skvelý. Pomalé zasádzanie hlavného protagonistu z chudobnej rodiny do zvykov a návykov jeho nového a (hlavne) bohatého pána bola zmes komédie a tragédie. Bavil som sa a bol som miestami rozhodnutý filmu udeliť all in. Avšak, to by film musel skončiť v polovici. Nechápte ma zle, ale keď film ubral na komédií a venoval sa len čisto tragickej stránke, bolo to... no... tragické. Nie tragicky tragické, ale i tak zlé. Koniec zacápaný do finále mi prišiel ako chabé vyvrcholenie tak skvele napísaného začiatku. Avšak s nástupom sebavedomia hlavnej postavy mi akosi z príbehu vyprchal ten náboj, ktorým sa film niesol celou prvou polovicou. Ale i tak nadpriemer. 4* ()

kolly13

Rozdělení kast, pro Evropana nebetyčná špína, štěstí pro jednoho z miliónu. Ale pokud to už znáte, nic jiného, krom technicky zvládnutého snímku, tu není. Důraz je na odraz od svázané minulosti, ale v praxi se to neděje a přání je zde otcem myšlenky. ()

nikhaj

Tak toto ne, do pribuehu ked som sa aj dostal tak ma nedokazal udrzat. Vsetko je zdlhave a tazkopadne aj ked sa tak neustale nieco deje. Hlavnemu hercovi som prestal verit a nedalo sa to ani dopozerat ()

Sashmen13

Docela ok, ale největší pravda vás trefí na konci, budoucnost patří žlutému a hnědému muži a upřímně, s tím kam zapadní civilizace směřuje, s ním souhlasím. ()

mircxxx

S indickými filmy moc zkušeností nemám, takže můžu srovnávat jen s západní kinematografií. Bílý Tygr má snahu se západu přiblížit, oceňuji především (byť povrchní) exkurz do kastovního systému a také ukázání světa sluhů. Bohužel trochu mě rušilo to neustálé kecání vypravěče-hlavní postavy. Rozhodně se ale nejedná o žádnou telenovelu, Děj i motivy postav jsou celkem pochopitelné. Závěr ale trošku zklamání, nicméně jak už psali jiní, o to více je asi uvěřitelný. Největší deviza je hrdinovo hodnocení současné civilizace bílého muže. Chtě nechtě s ním musím souhlasit. ()

Tr0nic

Pôvodne som chcel dať 4, ale ten koniec je taký kostrbatý. Rozbehne sa to ako veľmi slušná dráma z indického prostredia, kde sa divák dozvedá o kultúre a živote chudobnejšej vrstvy. Zvyšok je o tom ako sa hlavný hrdina snaží z tejto vrstvy dostať. Miestami je to vtipné, hlavný hrdina je sympaticky. Ostatné postavy ok. ()

mmirri

Myslím si, že film je tady nadhodnocený. A myslím, že by se neměl prezentovat jako indický. Pokud by toto dílko bylo myšleno, jako černá komedie, tak žádná špica, ale šlo by. Jenže si hraje na sociální drama, které sleduje společnost očima Inda. Jenže to nejsou oči Inda.... ()

OtokPag

Boháčci nasrali sluhu. Loajálního joudu, kterej na sobě nechal štípat dříví. Čekal jsem drtivější “výměnu názorů”, zejména směrem k dalším členům povedené familie. Film mě bavil, protože se tam netančilo 😂 ()

Look_us

Útěk z kurníku mě bavil. Jen mi tam chyběl nějaký silnější okamžik, jaký byl v Milionáři z chatrče. Ale dobrá sonda do přemýšlení chátry....libilo ()

ClassyBitch

Velká paráda. Už jsem to viděla podruhý s odstupem asi dvou let a klidně si to dám za rok znovu. Chudáka ze slumu dostaneš, ale slum z chudáka ne. ()