Biologický experiment se šváby se vymyká kontrole. Zmutovaní, masožraví a neuvěřitelně hladoví švábi se dávají do pohybu. První v cestě jim stojí malá rybářská vesnička v Nové Anglii. Obyvatelé vesnice budou muset do boje proti švábům dát všechno, aby ochránili svou komunitu. (Chatterer)

tenebrae86

Během první půlhodiny sledování tohoto ryzího béčka jsem byl přesvědčen, že sleduji další ubohost typu The Food of the Gods . Pak se mi ale nějak podařilo naladit na tu správnou vlnu a nakonec dobrý. Tvůrci to naštěstí nevzali moc vážně, takže jsem se zasmál nejen na jejich úkor :). Do kolonky žánru bych se vůbec nebál dopsat "komedie". Dále mě hodně zaujala postava masochistické vědátorky, slušné masky a gore efekty. Poctivá práce. Plus bod navrch za naprosto šílený dobový outfit hlavní hrdinky :D. ()

Knor

Tak nakonec mě to mile překvapilo. Je to béčko jako prase, hloupoučký a zábavný. Gore je dostačující a masožraví vražední švábi chtějí fakt všechno. proč sakra ne, mě to docela bavilo. ()

beso74

Réžijný debut Terence H. Winklesa pod dohľadom veterána producenta Rogera Cormana venovaný jednému z najnenávidenejších zvieracích druhov - švábom. Hnusné, odporné, takmer nevykynožiteľné beštie vydávajúce zvuky lahodiace uchu rovnako ako ich vzhľad oku sú hororom aj v reálnom živote. Čo ak by sa ich nejaký blázon pokúsil mierne modifikovať a oni by navyše dostali chuť aj na ľudské mäso? Tak práve o tom je tento takmer zabudnutý horor. Množstvo veci funguje vcelku dobre, vzťah otca a dcéry, šerifová dilema, pomalý príchod švábov na scénu, vcelku (na svoju dobu a na svoj žáner) vydarené triky. A samozrejme, je tu aj niečo nie až tak podarené, napr. kopírovanie iných úspešných filmov - švábo-mačka ako keby vypadla z Carpenterovej Veci, akurát, že tu je skôr na smiech, šialená vedkyňa je skôr pribrzdená z výzorom tváre, pri ktorom by som jej neveril ani slovo a neotočil sa chrbátom, ani keby som mal z druhej strany stovku švábov či jedného leva. A navyše, čo vcelku kvitujem, hrdinovia nie sú nesympatickí násťroční fagani, ale dospeláci, o ktorých život sa divák normálne aj obáva. ()

masekjc

Jo tak šváby, ty jsme tu ještě neměli. Skvělé krvavé triky, pár nelogických momentů a hereckých přešlapů. Bohužel nebylo vysvětleno jak to je s mutací člověka na švába a zároveň nebyl tento prostor, pro rozvoj příběhu, dokonale využit. ()