Andělino vánoční přání

• USA Angela's Christmas Wish (více)

Její táta sice pracuje až v daleké Austrálii, ale Anděla se rozhodne, že celá rodina prostě musí být na Vánoce pohromadě. A má i plán, jak to zařídit. (Netflix)

Jaro.Krafcik

2.Deň filmového adventného kalendára, zase v animovanom štýle. Neviem čo to netflix vyvádza. Ale dávať animáky s titulkami bez dabingu je niečo hrozné, keď je človek zvyknutý pozerať ich hlavne preložené. A nebolo to moc dobré, animácia ako taká ale ten dej bol slabučký. Aspoň tých 47 minút zbehne celkom rýchlo a dám si dnes aj druhý animovaný film, ktorý má ale tiež menšiu stopáž, takisto od netflixu. ()

Adalbert

Po třech létech jsme se dočkali pokračování dobrodružství malé Angely, za což jsem moc rád, neboť v době vánoční bývám jakožto divák poněkud naměkko, a proto mi bylo líto, že nedošlo k uspokojivému rozuzlení osudu tatínka Limerickské rodinky. A věru, že nejsem zklamaný! Silnější příběh, který do jisté míry postrádal první příběh o odcizení Ježíška, zde konečně dostává prostor. Neděje se však v neprospěch edukativně-morálního poselství, což velmi cením. Krása animace i hudby zůstala zachována! I wish..., I wish..., I wish...! ()

vydumnica

Rozprávku ako Angela's Christmas Wish dnešný svet veľmi potrebuje! Chudobná írska rodinka a ich krásne Vianoce. Opak amerických vianočných filmov, v ktorých sa niekedy pre "pozlátko" vytráca pravá podstata Vianoc. A teraz tu máme klenot, rozprávku, kde konečne namiesto Santa Clausa máme malé Jezuliatko v Betleheme. Namiesto bohato prestretého stola a množstva darčekov či vianočných ozdôb a svetielok tu vidíme veľmi skromný Štedrý večer v rodine malého dievčatka a za to za všetko dávam 5*, pretože tento film by mal byť posolstvom Vianoc a animovaným filmom roka! Len jednu vec som nechápala a to, že čo robilo toľko ľudí na Štedrý deň v knižnici! ()

PTuranyi

Veľmi milý emotívny detský príbeh zasadený do obdobia sociálnej krízy v Írsku so silným vianočným odkazom. Produkcia sa postarala o kvalitnú animáciu a slovenský dabing je výborný, takže naplneniu túžby po návrate ocka z ďalekej Austrálie nič nemôže stáť v ceste. Okrem záplavy emócií strádajúcej rodinky nechýbajú vtipné momenty, priateľstvo a nezištná pomoc. Nesmie samozrejme chýbať odmeraný "Scrooge", ktorý sa napraví. 75% ()

Arsenal83

Vizuálne veľmi pekné, takto si predstavujem modernú rozprávku. Asi pomaly aj prejdem na tie rozprávky, kým aj ich nepostihnú progresívne prvky liberálnej doby. Mne sa to na rozdiel od kolegu Jara veľmi páčilo, no možno som len zasiahnutý tým, že som za poslednú dobu videl až príliš odpadov a môj pažerák jednoducho nestíha. ()