Přežít svoji smrt

• USA Surviving Death
USA, 2021, 5 h 13 min (Minutáž: 49–58 min)

Epizody(6)

Co se s námi stane po smrti? Dokumentární seriál o výzkumu takzvaných prožitků blízké smrti, lidech, kteří je zažili, o reinkarnaci i o paranormálních jevech. (Netflix)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (7)

Přežít svoji smrt (2021)

Že sa objaví na Netflixe dokument duchovnejšieho charakteru riešiaci život po smrti po vzore Dr Moodyho, tak tom šokovaný. Táto platforma alebo doslova kanál je totiž známou vlajkovou loďou ultradekadencie. Prekvapili ma. Jediným zádrheľom je, že je seriál nevyrovnaný. Prvá a posledná časť sú špičkou, predposledná je tiež dobrá, ale druhá až štvrtá idú do kategórie takej, že sa tomu mnoho ľudí vysmeje. Každopádne sa dá z toho vziať veľa zaujímavého a keď sa budeme čisto orientovať na informácie ohľadom posmrtného života, správ zo záhrobia, či reinkarnácie, tak z nadhľadu možno povedať, že seriál ponúkol obohacujúce informácie, hoci nie vždy celkom nové a uveriteľné. ()

Zážitky blízké smrti (2021) (E01)

Ako môžu byť ľudia pri vedomí, keď sú v bezvedomí? To sa pýta starý pán, ktorý kým to sám nezažil, všetky takéto tvrdenia považoval za bláznovstvo. Že je niečo medzi nebom a zemou je už dnes také očividné, že ten kto si vystačí s vedou tvrdiac, že všetko vieme a nič viac neexistuje sa síce môže tváriť aký je nad vecou, vyspelý, progresívny, ale klame samého seba. Stačí len skúmať trocha hlbšie. Obsahovo to mohlo byť aj širšie a hlbšie, ale len vzhľadom k tomu šoku, že s týmto prišiel Netflix dávam plnú paľbu. ()

Média, 1. část (2021) (E02)

Oproti druhej časti pokles. Pokles v tom, že niekto tomu verí a mnohí nie, ale toto nevyzerá úplne presvedčivo vo svojom prevedení, teda tie médiá naživo. Hocikto môže ukázať prstom a povedať, to je dohodnuté. A bude mať na to právo. Časť je však prípravou na ďalšiu, tak som zvedavý, či prinesie nejaký posun. ()

Média, 2. část (2021) (E03)

Očakávaný posun neprišiel. Stále je to tak ladené, že kto verí, bude tomu veriť, a tá väčšina, čo sa na tom smeje, dostáva pádny dôvod domnievať sa, že ide o prostú manipuláciu. Sadrové odliatky duchov, to už je trocha aj na mňa priveľa, nech už chcem veriť čomukoľvek. ()

Znamení a vzkazy zesnulých (2021) (E04)

Opäť prehnaná časť. Že vraj nám mŕtvi nechávajú odkazy (ok, pripusťme to), ale že sa nám zjavujú aj vo forme motýľov, vtáčikov a neviem už čoho. Všetko je možné, ale opäť si myslím, že niektoré veci nepresvedčia žiadne skeptika a proste akýkoľvek súbor náhod nemožno vždy spájať s duchmi. Alebo je tu pár, ktorý tvrdí, že im nejaké médium zvestovalo, že kedykoľvek uvidia dime (americká minca), tak to je znamenie od ich mŕtveho syna. A oni tomu fakt veria. No prosím pekne, ak má byť každá minca zvestovaním prítomnosti ducha, tak ja som nimi obklopený neustále. Ale prosím vás pekne, nemohli by ste mi dávať znamenia radšej v bankovkách? ()

Zjevení zemřelých (2021) (E05)

Piata časť sa aspoň blíži prvej, rieši duchov, nahrávky krokov, hlasov, fotky duchov atď. Niečo čo sa reálne týka posmrtného života, nie nejaké nedôveryhodné seansy alebo viera v to, že môj bratranec je motýľ. Bol tu predstavený zaujímavý príbeh s duchom menom „Wright“, ktorý zanechal na polaroide tisícky odkazov. Dobré zakončenie časti naláka na poslednú. ()

Reinkarnace (2021) (E06)

Toto sú veci, ktoré len ťažko vysvetliť a kresťanstvo ich vylučuje, no zážitky z iných životov sa vybavujú mnohým ľuďom. Asi najzaujímavejšia časť celej série končiac povzbudzujúcim výrokom: „Naše cesty možno pokračujú dlho po našej smrti.“ ()