Oktavianus

Jak jedním slovem charakterizovat tento film? Pomalý. La Bruja je především pomalé drama lehce říznuté prvky thrilleru a jemně i sci-fi (vědec, co dokáže lektvarem změnit skutečnou obludu v krasavici), kde se všichni pomalu hýbou, pomalu mluví, pomalu vyslovují a pomalu jednají. A to není legrace, dívat se na to 90 minut. A druhou zajímavostí je, že ačkoli jde o mexický film, tvůrci se údajně inspirovali "balkánskou legendou", odehrává se to v Maďarsku a snědí kníratí Mexičani si říkají Fedor, Gabor, Paulescu a komtesa de Novak. Příběh je prostinký a předvídatelný, ne však špatný ("lidové" soudy), ale to tempo, to tempo! ()

Campbell

Další verze "čarodějky", která je v Mexiku hodně populární. Viděl jsem tuším 2 verze a obě byly zklamání a tak jsem čekal že tahle starší verze by mi mohla ukázat jak natočit kvalitní horor o čarodějnici. Nicméně to dopadlo stejně jako předešlé dvě verze. Je to děsně utahané, naprosto nehororové, spíše se jedné o komorní drama. Jediné co film zachraňuje je konec který je hodně slušný a i hororový ale to předtím je prostě utahaná nuda. Aspoň maska čarodějnice byla více než slušná. ()