Svižný akční film o duelu zloděje a policisty. Akcí tentokrát není myšleno monstrózní střílení do posledního zásobníku, ani nakopávání maxima hlav. Je to spíš o tom, kdo a jak koho doběhne (ne v atletickém slova smyslu). Podstatnou roli ve filmu hraje humor, zastoupený především postavou policistova nadřízeného důstojníka. (pekas)

tombac

Hymnická skladba Voices od Vangelise se dostává z hlavy hodně těžko a v hongkongské úpravě dodává příběhu chlapíka, který už neměl co ztratit a rozhodl se pro poslední velkou akci, od samého počátku jakousi zvláštní vznešenost. Není to dokonalý film, ale inteligentní a podmanivý ano, a svou atmosférou těžko zaměnitelný. Zkrátka mě Johnnie To opět velmi potěšil a jdu si ještě několikrát pustit skvělý začátek s remixem Vangelise, až z toho zblbnu. :) A mimochodem, Andy Lau je stejně jako ve Fulltime Killer výborný. ()

Radko

"Lebo Ťa to baví.", je nielen trefa do čierneho pri jednom z inteligentne sa doťahujúcich rozhovorov chytrého policajta s raz tak chytrým zločincom, ale aj odpoveď na otázku, prečo pozerať práve túto hongkongskú krimi-drámu. Jednoducho preto, že spústu ľudí neopustila detská túžba baviť sa vypointovanými a logiku neurážajúcimi hrami s tajomstvom. Či už v realite, literatúre alebo vo filme. A je fuk či ide o dedukcie detektíva Orieška, Sherlocka Holmesa alebo galantné spôsoby lupiča-gentlemana Arséna Lupina. Veď áno presne taký galantný Lupin spisovateľa Mauricea Leblanca, neubližujúci okrádaným a vždy v hľadáčiku krásnych, tajomných a inteligentných žien by už len pre svoje spôsoby mohol byť predobrazom pre o čosi viac súperiaco doťahovačský, ale svojim spôsobom tiež taký hravý ázijský film. ()

Fr

,,CO VLASTNĚ CHCEŠ? NIC. JEN SI SPOLU V PŘÍŠTÍCH TŘECH DNECH ZAHRAJEME."… /// No, ne že by to zrovna inspektora Ho nějak sralo. Stejně nemá do čeho píchnout. Všechny případy vyřešený, všude uklizeno… Krimikočkovaná, která je zábavná díky umírněnýmu vtipu a inteligenci hlavních postav. Sázkou na jistotu je nejen sympatickej chytrák Andy Lau, ale i rejža. Takže jestli vás baví nejednoznačnej hlavní hrdina… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když mi poštou přijde šroubek, vím, že ... 2.) Mám raka a nudím se. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Sysel_CZ

Bezesporu jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Myslím, že většina lidí musí po shlédnutí zaznat, že je jedinečný. Děj je postaven na kompozici akce, humoru a přímo fikaných psychologických triků. Taková směsice se zajisté dá těžko udržet pohromadě, ale zde režisér dokázal nemožné a vyplodil dílo hodné úcty. Prostě bezva. 5/5 ()

ScarPoul

Budem to hovoriť stále. Johnnie To je kráľ akčného filmu. Seriózne. Máte radi tento žáner. A oceňujete keď príbehy nie sú na jedno kopyto? Tak treba siahnuť po nejakom jeho filme. Veľmi krásne sa hrá nielen s charaktermi ale aj archetypmi. Ohýba žáner k svojej vízií a aj napriek množstvu filmov ktoré na poli tohto žánru natočil, žiadny nepôsobí ťažkopádne, nezaujímavo alebo fádne. Chémia medzi postavami funguje a rovnako dokáže ladne prechádzať z humoru do vážnej scény. Bez najmenších zaváhaní. Skvelá záležitosť. ()