Lacike

Je to taký mix žánrov od buddy komédie po drsný thriller so smutným vývojom pre niektoré postavy. Ústredné duo policajtov Andy Lau a Kent Cheng pátrajú po šéfovi gangu (Dick Wei), ktorý zabil Chengovho parťáka (Ray Lui). A pomáha im pritom informátorka a feťáčka (Cherie Chung), ktorá mala tiež prsty v Luiovej smrti. Akčný úvod s nejakou tou vtipnou hláškou nadchne. Následná smrť parťáka sľubuje napínavý vývoj, ale prostredná časť filmu v ktorej sa duo policajtov s feťáčkou snažia vymyslieť prekombinovaný a zdĺhavý plán ako dostať Dicka Weia je strašná nuda a ani zbližovanie sa medzi Andy Lauom a nesympatickou fetkou Cherie Chung ma nebavilo. Film zachraňuje až brutálne akčné ale celkom krátke finále v ktorom sa konečne zase objaví Dick a rozdá si to s Andym vo fakt drsnej bitke. Celkovo mi ten mix drsných, vážnych a komických scén príliš k sebe neladil. Ale za jedno pozretie to stojí. 6/10. ()

Vavča

Vlastně brakové béčko, které je kombinací drsné kriminálky alá Ringo Lam, trochu toho neohrabaného humoru a heroic bloodshed. Velmi prokreslené charaktery, perfektní chemie mezi Andy Lauem a Cherrie Chung, která hraje drogově závislou informantku. Z průměru to tahají herecké výkony, atmosféra, (vcelku slušná hudba a kamera), ale hlavně, je zde několik geniálních momentů, kdy celý film perfektně funguje a chytne Vás za srdce. Eklektické míšení žánru s puncem Hong Kongu v perfektní podobě. Vysoce zajímavý film, který je divácky vděčný pro kritika i diváka, dalo by se to dlouho rozebírat. ()