Mladý nájemný vrah, žijící se svou matkou, se zamiluje do svědka vraždy, kterou spáchal. (YumiOkami)

Mamlas odpad!

Film je o tom, jak útlocitný nájemný vrah bydlí u své odporné vymaštěné matky, vykládá si s ní, jí s ní a tak. To je první velmi otravná a zbytečná dějová linka. Taky doma vězní nepohodlnou svědkyni a uvažuje o tom, že by ji svedl a opíchal. Tak si s ní vykládá a tak. Toto je druhá přiblblá a zbytečná romantická linka. Jen minimum času zbude na nějaký smysluplný děj. Snad tak 10 minut je dívatelných. Nepřidá tomu ani protivná hudba a ani to, že skoro všechny záběry jsou potmě nebo v přítmí. Celkově je to unylý nezajímavý plebs. (8%) ()

silentname

"Flinch" je trošku klasickým krimi akčným thrillerom, no sú tu určité elementy, pre ktoré pre mňa celkom fungoval. Myslím si, že casting je celkom dobrý, soundtrack od Miami Nights 1984 je absolútne radosť počúvať a prinesie niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré ho vedia niekam posunúť. Po celú dobu som sa na film díval ako na jednoduchý film, ktorý ma už v ničom neprekvapí, no asi polhodinu pred finišom sa dozvieme celkom zaujímavú skutočnosť, ktorá ma fakt prekvapila. Takže zato dávam filmu niekoľko plusových bodov. Záverečné finále by som si možno predstavil trošku viac tiché a momentov prekvapenia, no aj hlučný štýl, ktorý mi pripomína gameplay misie "Rub Out" z GTA Vice City. Takže môžem povedať, že som sa pri filme bavil. No možno by som si prial v prvej hodine filmu, aby mi priniesol niečo zaujímavejšie než to čo sme mali možnosť vidieť, no mal som pocit, že Tilda Cobham-Harvey to hrala celkom dobre a aj Daniel Zovatto svoju rolu zvládal uspokojivo. A niektoré momentky čo majú spolu fungujú celkom dobre. Ale dá sa o filme povedať, že by bol nejako vysoko originálny alebo kreatívny? Určite nie. Ale film je pozerateľný a nepôsobí tak bez chuti ako napríklad pár dní dozadu pozerané "Fatale". Ak by ste si mali vyberať medzi tými dvoma filmami, asi by som viac odporúčal tento. Už len ten soundtrack tomu dodáva úplne iný feeling. Hodnotenie: B- ()