Generálové

Režie:

Bára Kopecká

Kamera:

Jan Škop

Rok 1938 – československá armáda je připravená k boji. Do vrcholné formy ji přivedli dva generálové: Jan Syrový a Ludvík Krejčí. Po válce se oba ocitnou mezi těmi, kterým bude přičítána odpovědnost za kapitulaci po Mnichovské dohodě. Tragické životní osudy obou generálů v dokumentu Báry Kopecké. (Česká televize)

Cheeter

Byť jiné zpracování, jak v prvním díle, tak opět velmi kvalitní, které se zaměřuje na dva příslušníky první generace generálů, oba dva spojené s legiemi a Mnichovem. Jen šli jinou cestou... ()

Marze

Je detailně probíraná Mnichovská zrada se zajímavými informacemi. Britové s jejich podivným myšlením  považovali Německo jako hradbu proti Sovětskému svazu a Francouzi měli z Hitlera strach, takže jak v dokumentu řekl český letec báli se Čechy zaměstnávat. ()

Arsenal83

Vynikajúca časť, všetka česť Českej televízii. To čo som videl v prvej časti, na to bolo krásne nadviazané v časti druhej. Opäť vidíme osud jednej údajne kontroverznej osobnosti a odhaľujú sa nám tu historické poznatky, ktoré vrhajú celkom nové svetlo na dejinné udalosti, o ktorých sa učíme. Skvelo tu je poznamenaná aj úloha médií, ktoré dokážu jednou fotkou, jedným manipulatívnym článkom totálne zdegradovať reputáciu jedného človeka, že sa z nej len ťažko očistí. U generála Syrového sa to nepodarilo za 80 rokov. Tento dokument je malou „vlašťovkou“. ()