Nadaný student Ge Hou (Lo Lieh) se ocitne mezi dvěma znesvářenými školami bojového umění v době japonské okupace Číny. Intriky neberou konce a na obou stranách se vrší mrtví. Mistr druhé školy, který touží zvítězit v boxerském turnaji se chce mladíka zbavit, proto mu zraní ruce. Jediná šance hrdiny je naučit se dokonale techniku Iron Palm, aby mohl nejen zvítězit v turnaji, ale postavit se jak konkurenční škole, tak prohnilým Japoncům a jejich karate. (miklaras)

Olafsson

Proč 5 hvězd? Narozdíl od mnoha kung fu filmů to má děj.. Poprvé vidím Lieh Loa v jiné roli než v roli padoucha typu Pai Mei, a je skvělý! A až na přehnané létání jsou tu výborné souboje.. ()

wdc

Ze začátku to vypadalo dobře. Ale pak už to bylo nesmyslně/hloupě krvavé a násilné. Pokud vám ale násilí a krev nevadí tak má film celkem dobrou kvalitu. ()

Grimaldi

Minimálně pro tento film platí, že v jednoduchosti je síla. Žádné výrazné porušování gravitace , žádné snahy o boj proti vládnoucí dynastii, jen jednoduchý příběh o pomstě a k ní vedoucí cestě. Lo Lieh zářící v hlavní roli si mě díky svým pěstem po druhém shlédnutí konečně získal na svojí stranu. Jsem rád že jsem dal filmu novou šanci a pokud vás při prvním shlédnutí před pár lety nenadchl, zkuste mu tu šanci dát taky, King Boxer si jí rozhodně zaslouží. ()

montel

Chao Chih-Hao (Lieh Lo) je nadaný student bojových umění, ale jeho učitel už mu dál nemá co nabídnout, tak jej pošle ke svému dávnému příteli, mistru bojových umění, aby Chaa zdokonalil. Ten má vybrat ze své školy jediného bojovníka, kterého pošle do soutěže o krále zápasníků. Chao je velmi pilný student a mistr jej určí, aby bojoval na turnaji. Proto jej naučí své tajemství a to je smrtící technika zvaná Železná dlaň. Vedlejší škola však má také vysoké ambice a chce vítězství Chaa v turnaji překazit. Pozve si proto na pomoc tři japonské mistry, kteří Chaa přepadnou a přelámou mu ruce. Chao se však z vážného zranění vyléčí a je připraven turnaj vyhrát se ctí...Shaw Brothers uvádí další ze svých klenotů. Tentokrát se tvůrci díkybohu nezaobírali těmi idiotskými komickými scénami na které jsme zvyklí z filmů Jackieho Chana a do scénáře, který je konečně trošičku propracovanější zahrnuli nelítostnou zradu, podvody a vraždy. Fanoušky Bolo Yeunga však nepotěším. Bolo se ve filmu objeví cca na 2 minuty v roli mongolského zápasníka. Bohužel nedostane příliš mnoho prostoru ukázat své umění, což je strašná škoda. Film by byl jistě ještě lepší, kdyby dostal hlavní záporáckou roli. Ale i tak je film lepší než většina konkurenčních snímků. 60% ()