Velký bratr tě sleduje. Vždy a všude. Ocitáme se v Oceánii, jedné ze tří supervelmocí, které spolu bojují o nadvládu na Zemi. Hlavní hrdina Winston je členem Strany, jež ovládá veškerá média i myšlení lidí. Winston je ovšem jedním z posledních, kteří si uvědomují, že Strana lže. Už jen toto zjištění pro něj znamená jistou smrt. Dramatizace proslulého románu George Orwella z jeviště Divadla Petra Bezruče je stejně jako předloha plná temných, děsivých obrazů. Vypráví o manipulaci s lidskou myslí a nutí nás se ptát, kdo vlastně jsme a kde jsou naše hranice? (Dramox)

quokam

Prvni "pulka" se mi zdala trosku predramatizovana, byt to mozna predloha vyzaduje. Druha pulka trochu ubrala na vyrazu, cimz se vsak umocnila surovost v jeji nahote. Zajimave byly kupr odkazy na guantamano - Inscenace se (nejenom tim) vymkla lacinemu antikomunismu smerem k obecnejsi kritice totalitarismu a dogmaticismu, vzdyt i ta oceanie (teda mozna) vznikla nikoliv jako revoluce mas luzy, ale jako kontrarevoluce maskovana za revoluci v rezii oligarchicke skupiny drzici moc jiz pred ni, coz nahrava konspiracnim kruhum. Hezky zahrala herecka hrajici Julii (Sylvie K.?). V hlavni roli zahral Jan Vlas. 7/10. ()