Drishyam 2

Šesť rokov po strašnej udalosti, ktorá takmer zničila jeho rodinu, je Georgekutty (Mohanlal) hrdým majiteľom kina a túži napísať a natočiť svoj vlastný úspešný film. Jeho manželka Rani (Meena) však žije v nepohode. Georgekutty si totiž vzal úver a začal popíjať. Dcéra Anju (Ansiba) trpí na epileptické záchvaty a pri zvuku policajnej sirény ju prepadá panický strach. Aj Anu (Esther Anil) vyrástla a ako sa začína osamostatňovať, vzďaľuje sa od svojej matky. Susedia v tom čase začínajú šíriť reči, že polícia nebola v prípade Georgekuttyho úplne dôsledná a že ten možno skrýva temné tajomstvo. Vtedy sa do dediny vracia človek, ktorý môže rodinu Georgekuttyho opätovne ohroziť. Dokážu sa dostať zo šlamastiky aj po druhýkrát? (Arsenal83)

Arsenal83

Veľmi dobré pokračovanie, ale pozor, nakoľko tento film má mnoho indických spracovaní (z dôvodu jazykových rozdielností), toto je dvojka filmu z roku 2013 a nie 2015. Film má opäť predĺžený úvod, v podstate až hodinu trvá kým sa niečo udeje, ale potom to opäť stojí za to. Mohanlal je opäť odhodlaný pre svoju rodinu urobiť všetko a filigránsky pripraví všetko na svoju obranu. Príbeh sa točí okolo obnoveného vyšetrenia vraždy a hľadania tela - nakoľko bez tela, nie je zločin. A Mohanlal je na to špičkovo pripravený. Veľmi dobré krimi, možno časom aj séria. Dve časti máme za sebou a snáď sa nájde priestor aj na tretiu. ()

mi-ib

Od začátku mě zarazila kvalita zpracování, která mi připomínala rakouské seriály z 90. let. SPOILER: Stopáž je zbytečně nafouknutá o dějovou linku se spolužákem mladší dcery, která ve výsledku nic nepřináší a vyznívá do ztracena. Co je ale na filmu z mého pohledu nejhorší, je jeho naivita a nelogičnost. Těsně před koncem obrovská až nesmyslná touha po pomstě pozůstalých na celé rodině je během chvíle otočena o stoosmdesát stůpňů a přestože se hlavní hrdina přiznal a celou pravděpodobnou verzi jim odvyprávěl starý scénárista, policie obrací a vzdává vyšetřování. I když se mi líbí samotný nápad vyprávět o tom, co se stalo dál, tak tenhle příběh těžce nedává smysl. Trochu mě děsí náznak dalšího pokračování na konci snímku. ()