Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

ABLABLABLA

Spoilery. Začátek je bomba, která Vás vtáhne do děje a navnadí, prostředek je pravda slabší, někdo by jej mohl nazvat "táhlou nudou", někdo ale zase "psychologickým dramaten". Ovšem ten konec? Tak ten mě totálně dostal, nejen zvratem, nejen dojemnou scénou, ale i tím, že se nekoná žádný happyend. Prostě tu máme konec lidstva a čau, smiřte se s tím. A to je to, proč si jinak průměrný film, kterému bych normálně dala 3*, zaslouží právě tu 4*. ()

Prubner

Milá Chloë Grace, cos to zase natočila za pítchovinu ? Po Shadow in the Cloud je to další sci-fi blábol plný wtf scén, blbostí, nelogičností a levných triků. Navíc se většinu filmu jen nudně žvaní a akce je málo. A když už se nějaká vyskytne, je tak nepodařená, že by bylo lepší, kdyby nebyla. Tenhle film vypadá, jako by ho natočil Albert Pyun v 90. letech. Prosím, Chloë, zkus si někdy přečíst scénář dřív, než podepíšeš smlouvu. Díky.  Zdraví tě tvůj fanoušek. P.S. Hvězda navíc za přednášku o Karlu Čapkovi, kterou ale hned zase strhávám za otravné povinné rasově vyvážené herecké obsazení hlavních rolí. ()

Likan7

Normálně mám podezření, že Mattson Tomlin má něco společnýho s Pátou vlnou, nebo byl alespoň někde na place a koukal... A ChGM by si měla rozmyslet do jakých scifáren se pouští. Mother/Android má totiž úplně stejný nedostatky jako Pátá vlna, kde Moretz hrála taky. Nápad dobrý, může z toho vzniknout tisíc různých příběhů, od hororu, po drama ale Tomlin natočí nezáživnou postapo blbost, u které budete nadávat hned během prvních 10 minut. Všechno zajímavý, co tenhle svět přinese, totiž nevidíme. Po první scéně, která ukazuje co se zhruba stalo (ale neříká proč), přeskočíme o 9 měsíců. Takže přeskočíme doslova všechno zajímavý, stejně jako v Pátý vlně, stejně jako třeba v prvním Pacific Rim. Tady máme romanticko-dramatický blábol na začátku, a pak zbytek filmu běháme, jezdíme po lese a občas nás honí nějaký zomb..android. Jediná trochu zapamatovatelná scéna je stealth mise někde uprostřed a pak následný zjištění po porodu, ale ono to je prostě jen fajn věc v jinak hodně podprůměrným filmu, takže to celkem vyčnívá. Je fajn, že stále vznikají nezávislá, malá sci-fi, ale občas mi mohli být i trochu lepší. ()

mata77

Prvá polovica filmu je hlavne drámou, ktorá sa odohráva medzi hlavnou hrdinkou a jej priateľom. Dej sa príliš nezaoberal priebehom samotnej apokalypsy, ale jednoducho preskočil z jednej časovej línie do druhej. V druhej polovici už nastala snaha o vyvolanie napätia a emócií, ale tvorcom to pokazila slabá réžia. Celkovému dojem nepomohla ani akože hlavná akčná scéna s prestrelkou, absolútny nezmysel, aj keď herci sa snažili. Keby sa film držal v rovine komornej drámy, snáď by to bolo o niečo lepšie. Nízko-rozpočtový nádych mi naozaj nevadil. Dejový zvrat - zaujímavé, ale hra na terminátora - palec dole. ()

jokino

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť. ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)