foto

Barbora Bobuľová

  • nar. 29.4.1974 (42 let)
    Martin, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Barbora Bobuľová, narozena 29. dubna 1974, je slovenská herečka. Od roku 1995 žije a pracuje převážně v Itálii. Narodila se v Martině na Slovensku, Bobuľová trénovala v Národní divadelní akademii v Bratislavě před přesunem do Itálie v roce 1995. Poté natočila svůj celovečerní filmový debut v italském filmu Princ Homburg, který byl vybrán reprezentovat Itálii v roce 1997 na filmovém festivalu v Cannes. 

Za svou práci na filmu Cuore Sacro v roce 2005 (Sacred Heart), vyhrála cenu pro nejlepší herečku na David di Donatello Awards, Ciak d'Oro a Flaiano film festival. V roce 2006 získala Nastro Europeo na Nastro d'Argento (Silver Ribbon) ocenění od italského národního syndikátu filmových novinářů. 

Bobuľová je spojována s dalšími filmy jako Il Siero della Vanita, Mirka, Poor Liza. Američtí televizní diváci znají Bobuľovou z její hlavní role v Hallmark Hall of Fame filmu Láska a válka, kde hraje Wandu, přítelkyni Erica Newbyho. K jejím dalším televizním počinům patří italská minisérie La Cittadella, La Guerra e Finita a Crociati

V roce 2008 Bobuľová hrála s Shirley MacLaine ve svém prvním anglicky mluveném filmu, Coco Chanel. Kromě rodné slovenštiny, Bobulová hovoří plynně česky, italsky a anglicky. Také mluví trochu francouzsky a rusky.

Zbyněk "zbyshek" Moník

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace