Ikarie XB 1 (1963)

Překvapila mě tak hutná atmosféra. Na druhou stranu mě mrzí na dnešní dobu pomalejší časování dialogů, které tomu trochu ubírá na kráse. Jinak samozřejmě klobouk dolů.

Rapl (2016) (seriál)

za mě dobrý! Líbí se mi lokace. Sudety mrazí podobně jako v severoevropských kriminálkách. Postavy jsou sice jednoduše definované, ale zahrané parádně, takže s tím není problém. Jen mi přišlo trochu zbytečně navršené proplétání jednotlivých osudů a některé podzápletky ( např. finanční poradenství) a pak taková drobnost, kvůli které je mi sympatičtejší Pustina - zbytečný přikrášlování reality prostředí (Landrover apod..). V jednoduchosti a prostotě je někdy krása. Na druhou stranu, pokud na to přistoupíte, tak vám každý díl uteče jako voda, protože se pořád něco děje.

Dean Potter Tribute (2015) (TV film)

V zásadě posbírané ústřižky ze všech předchozích Reel Rocků, First ascentu a pod... Ale i tak velmi důstojné rozloučení.

A Line Across The Sky (2015) (TV film)

Takhle jsem se u dokumentu už hodně dlouho nebavil. Jedni z nejlepších lezců se zajímavým projektem, perfektní zpracování a s tak hustou smrští hlášek, hlavně ve chvíli kdy by do toho většina hodila vidle. Inspirativní oddechovka.

Klub vyvolených (2002)

Ocenil bych hlavně poslední třetinu. Právě kvůli ní to není jen obyčejná variace na Weira, byť vždy bude v jeho stínu. Jenže právě díky vystřízlivění se Hoffmanovo dílo dokáže odpoutat a v určitém smylu předčí právě i Společnost. Přidávám se k ostatním - Emile je parádní a Kevin je "captain, my captain!". Samozřejmě tradičně dokonalý Howard.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Líbí se mi směr, kterým se série ubírá. Víc týmovější, rozumnější, dokonce bych řekl i reálnější a bondovštější. Přesto vždy se všemi atributy, které dělají M I tím čím je.

Výchozí bod (2014)

Je škoda, že film končí v momentě, kdy mě vlastně nejvíc zajímaly Michaelovy myšlenky a jeho stanoviska. Díky tomu považuji film za pěkné cvičení, kterému chybí trochu lepší jasný závěr.

Chappie (2015)

Chtěl bych tomu dát víc, protože si celkem dobře dovedu představit, jakou práci s tím Blockamp měl (konceptarty a celá výprava je prostě dokonalá), ale když vás iritují všechny postavy ve filmu, poselství je dost podobné Districtu apod... Tak is prostě kladu otázku, proč koukat na něco, co už tady bylo a je to ve 100 x otravnější podobě (jo, myslím tím šišlající Die Antwoord, herecky nevyzrálého Patela a dost divnýho Jackmana).

Zlaté pobřeží (2015)

Je to fakt špatný. Souhlasím s jednoznačnou inspirací Malickem, ale jako by tam chyběla ta vnitřní myšlenka právě pro něj tak charakteristická, takže zůstal jen okatý vizuál ( za to ta 1 hvězda s odřenýma ušima). Asi bych ocenil i snahu o modernější hudební podkres, kdyby nebyl tak hnusnej a nepůsobil jako pěst na oko. Chápu, že to byl nízkorozpočťák, ale když vám tam v akční dobývací scéně běhá všeho všudy 10 lidí, tak je to maximálně úsměvný, vlastně ani to ne. Docela zajímavý pohled na téma otroctví se tak změnil v utrpení, který sem už pěkně dlouho nezažil. O poslední půl hodině raději ani mluvit nebudu, nebo bych musel strhnout i tu poslední hvězdu.

Holiday (1938)

Nepamatuju si, že bych kdy viděl lepší romantiku. Ta rozpustilost a hravost, přitom na milimetr vyvážená elegancí a noblesou. Byla radost poslouchat jakýkoliv rozhovor, ze všeho čišela naprostá vytříbenost a preciznost. Až si u toho člověk posteskne, jaká je škoda, že se podobné filmy dnes netočí. O tom, že jsou CG a KH naprosto dokonalí nemá smysl psát (Katharine je fakt boží!). Vlastně, v tomhle filmu není vůbec žádný slabý charakter. Prostě tleskám, bravo!