Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Mám takovou teorii, že Landise naprosto nenáviděl každej na place (s výjimkou maskérů) a řekli si, že mu ten film budou trollit, jak to půjde. Od začátku (dva kamoši pěšky prochází po Skotsku – možná jinde) se mi to moc zamlouvalo. Vypadalo to divně (to zase jo), ale nějakým záhadným způsobem se mi to zamlouvalo a chtěl jsem tomu fandit! Střih, hudba, kamera a snad všechno (krom masek), šlo postupně do kytek a přesto z toho čišela obří snaha a láska k filmu. Landis se snad polovině štábu vyspal s manželkou, jinak si to nedokážu představit.

Predátor: Evoluce (2018)

Tohle bylo utrpení. Nezajímavý postavy, nefungující hlášky, mizerná akce. Naprostý nepochopení originálu – přeboostovaní už původně naboostované postavy je zcela mimo mísu a co sakra byl ten robot na konci?! Nebrat!

BlacKkKlansman (2018)

Vůbec nerozumím tomu hypu… Bylo to dobrý, strašně dlouhý a popravdě jsem to nedokoukal. Chybí mi asi 15 minut a ne, podruhý dávat nebudu. Až udělají „audience cut“, který bude mít 90 minut, možná si doplním.

Halloween (2018)

Jednička je můj oblíbený film a přesně takhle má legacyquel vypadat! Podle odkazů na záběry, scény a citace se bude psát učebnice filmových návratů k legendárním kořenům! Proč ne 5*? Tehnhle přístup mám sice rád (a moc), ale už to nemá takový koule a drajv, aby to dokázalo diváka sejmnout.

Vdovy (2018)

Po střízlivých ohlasech, jsem se odstřihl od jakýchkoliv očekávání, abych si nepokazil zážitek a i přesto to tam prostě nebylo. Dlouhý, ty twisty jsem nežral a špatně napsaný. Herci super, režie dobrý, střih mě občas dost s*al, ty dlouhý záběry zbytečný a nefunkční (zdálo se mi to nebo jednou ta kamera málem vrazila do zaparkovanýho auta u silnice!?), ale heist na konci jsem si užil.

Roma (2018)

Šel jsem z povinnosti (nemyšleno nijak zle) vidět Cuaróna v kině. Nevěděl jsem o filmu vůbec nic a tak jsem celkem dlouho tápal a dostal jsem strašnou pecku s úžasnou atmosférou, nádhernou kamerou, emociálně strašně silnými scénami a jeden z TOP filmů roku.

Venom (2018)

Tohle o 15 let zaspalo dobu a i tehdy by to nebyla žádná pecka, ale mohlo mě to v dětství aspoň bavit… Na Hardyho a Williams je hezkej pohled, ale kdy nic není ani Venom nežere.

Creed II (2018)

Z klasického sportovního/boxerského filmu se odškrtaly všechny povinné aspekty. A moc mě bavila práce s mother, father issues. Nevěřil jsem, že to s návazností na čtyřku zvládne pracovat tak moc dobře a vlastně i překvapivě a když ne překvapivě, tak tolik útěšně (je to vůbec slovo?!). Bavilo, ale chyběla mi nějaká kulervoucí scéna.

Vítejte v Sodomě (2018)

Takhle vypadá „áčkový“ dokument, který stál prachy, úsilí a makala na něm spousta profesionálů. Fantastická kamera. V záběru se pořád něco děje, máte co sledovat i v druhém plánu. Víc eye candy momentů jak v marvelovkách. (Jihlava 2018)

Popírání holocaustu (2016)

Tohle bylo hodně špatný... Kdyby mě nazajímalo to téma a film nevyprávěl o skutečných událostech vypnu to dost brzo. Ale stejně, článek na wikipedii bude napínavější a zajímavější než tento film. Nehledě na to, že bude o dost kratší a nemusíte sledovat postavu Rachel Weisz, která byla na uškrcení. Nebýt to podle skutečnosti, jdu okamžitě o hvězdu dolů.