• Western

Odpočítávání (2010)

Deti sú bežne obeťami vo vojenských ale i nevojenských konfliktoch a pochybujem, že tých, ktorí ich dokážu chladnokrvne zabiť nejako extra trápi svedomie, akú hroznú vec spáchali. To len dobrí Američania z vysokých miest majú morálny problém ublížiť dvom deťom, aj keby to mohlo zachrániť životy miliónov nevinných ľudí, kde by aj tých detských obetí bolo neporovnateľne väčšie množstvo... Tomu by snáď neuveril ani ten najidealistickejší človek. Hrať sa v takom prípade na to, čo je etické a čo nie, je nonsens. Hlavne armáda USA že by s niečim takým mala problém, v reálnom živote by nebola základná otázka či to urobiť alebo neurobiť, ale s ktorou časťou tela začať. No keď majú problém aj so špeciálnym výsluchom samotného teroristu, tak to je fakt na smiech. Ale inak celkom zaujímavý námet a výborný Jackson, zato už podstatne slabšia citlivka Carrie-Anne a dosť trápny záver.

Odvahu a nohy na ramena (1979)

Asi najslabší Robertov film, čo som videl. Príbeh o chlapíkovi, ktorý má zbabelosť v rodine, by nemusel byť zlý, dokonca ako námet na komédiu sa to zdá byť skvelé, no je to zúfalo nevyužité a tým pádom je vtipných momentov minimum. A celé to akosi nefunguje, ani chémia medzi Rochefortom a Deneuve. 50%

Odvlečen (2007)

Veľmi silný a napínavý thriller s jedným prekvapivým okamihom na záver. Síce vás nezarazí tak, ako v Šiestom zmysle, ale filmári si zaň zaslúžia poklonu, pretože to spravili mimoriadne šikovne. Čo sa týka hercov, Jake Gyllenhaal bol dosť nevýrazný, zato Meryl Streep sa opäť raz zaskvela v úlohe chladnej beštie.

Off Centre (2001) (seriál)

Sitcom o dvoch bývalých spolužiakoch, ktorí bývajú v jednom byte, no sú úplne rozdielni. Kým jeden má stálu priateľku, ten druhý má na každú noc inú ženu. No najzábavnejšou postavou seriálu je ich kamarát Chau, ktorý je večne nadržaný, no u žien nemá veľký úspech. Sitcom, pri pozeraní ktorého sa nebudete od smiechu váľať po zemi, no dá sa na ňom občas dobre zasmiať.

Of Human Hearts (1938)

Nemám nič proti filmom s morálnym posolstvom, ale tu bolo toho moralizovania prehnane veľa, hlavne tá prednáška prezidenta Lincolna mladému doktorovi, ako zanedbáva svoju matku. Akoby prezident v čase vojny nemal nič lepšie na práci... Trošku som nechápal ten prerod chlapca, ktorý bol dobrý, no otec ho trestal za nezmysly, v muža, ktorý síce robí všetko pre svojich pacientov, ale na vlastnú matku zvysoka se... kaká. Ale nevadí, atmosféra 19. storočia je výborná, takéto filmy mám rád a herecké hviezdy tiež nesklamali, či už Huston, Bondi, Coburn, ale aj mladý Stewart bol fajn. Film, ktorý sa ale oplatí vidieť. 70%

Oheň, led a dynamit (1990) odpad!

Dlho som hľadal aspoň jednu pozitívnu vec na tomto "filme", kvôli ktorej by som mohol dať aspoň jednu hviezdičku, no neprišiel som na nič.

Ohnivá bouře: 72 hodin v Oaklandu (1993) (TV film)

Film pôsobí miestami až dokumentaristicky, keďže zrejme zahŕňa aj reálne zábery zo skutočného požiaru v Oaklande. No keďže sa tvorcovia filmu zamerali hlavne na ukázanie ničivej sily neskrotných plameňov, samotný príbeh zostal na vedľajšej koľaji. Pozorujeme tu príbehy niekoľkých rodín, ktoré tento živel postihol, no je to len preto, aby bolo vidieť aj nejakých ľudí a nie len oheň. Scenár je zúfalo slabý a herci nuloví.

Ohnivé inferno (2001) odpad!

Úboho napísané, hrozne natočené a neuveriteľne zle zahrané - no čo by ste tomu dali? Mix katastrofického žánru a drámy, miestami sa to pokúšalo o thriller (neúspešne), no mňa tento film rozosmial. Nie žeby tam bolo niečo zábavné, ale pri tých trápnostiach sa nedalo inak, to znamená, že som mal úsmev na perách takmer počas celého filmu.

Ohnivý drak (1987) odpad!

Je to už veľmi dlhá doba, čo som dal nejakému filmu odpad, ale tu to nešlo inak. To je úplné zúfalstvo a neskutočný amaterizmus, ťažko to vôbec pokladať za film. Niekto si vyrobil pár vlajok so svastikou, obliekol nejaké postavy do uniforiem, ďalšie postavy nechal robiť pohyby v štýle kung-fu a je z toho film. Aj keď bez deja, s nejakým nezmyslom o čínskych nacistoch. Súboje, ktoré to mohli jediné zdvihnúť aspoň na jednu hviezdu, majú príšernú choreografiu a bežne sa takýto súboj odohráva na kraji obrazovky, akoby niekto zle nastavil kameru a tá si všímala niečo iné ako mala. Fakt príšernosť, jednoznačne najväčšia v Jackieho filmografii.

Ochotní dospělí (1992)

Thriller plný logických lapsusov. Pozor spoilery! Vyšetrovatelia nemusia byť hneď na úrovni Hercula Poirota, no aspoň pri takej dôležitej veci ako je motív, by sa mohli pozastaviť. Áno, vrah nechá odtlačky a ďalšie stopy a kľudne sa vráti na miesto činu a chudák manžel, ktorý dostane riadnu poistku je mimo podozrenia len kvôli alibi nejakých pochybných čudákov. Keď sa objaví druhá vražda, tak to platí dvojnásobne, obvinený odstráni jediný dôkaz jeho neviny, pričom je jasné, že prvá vražda bola odžub a existuje len jediná osoba, ktorá za tým mohla byť, vzhľadom na to, že prvú osobu identifikovala. Ďalej nie je vysvetlené, ako to bolo s tým sexuálnym stykom, jednak by sa dalo dokázať, že Spacey bol s M.E.M. a tá osoba, s ktorou bol Kline nevyzerala ani omráčene ani nebola spútaná, takže to bola nejaká najatá šľapka? Zvláštne je aj chovanie Priscilly, ako sa behom pár dní dá dokopy so susedom vdovdcom a svojmu dlhoročnému manželovi neverí ani slovo. Záver úplné klišé, bez jediného prekvapujúceho momentu. A áno, je úplne bežné (aj keď ide o USA), že keď príde niekto domov, tak má po ruke automatickú zbraň, aby mohol dostať neželaného hosťa... Na takéto B-čka od Pakulu nie som zvyknutý.