Sedm (1995)

Dokonalost v každém směru - a to ať už se jedná o geniálně vygradovaný a vypointovaný scénář, herecké výkony či depresivně temnou atmosféru... Film, u kterého mi bylo už v prvních několika minutách jasné, že se jedná o extratřídu, a který se okamžitě zařadil na jedno z čelních míst v mém TOP žebříčku. Naprostá špička mezi thrillery!

Tenkrát na Západě (1968)

Film, který mě i po desátém zhlédnutí ohromí svou dokonalostí. Záběry, ze kterých mrazí, a několik tak silných scén, že mi naskočí husí kůže. Hudba, pro kterou je "přenádherná" slabé slovo! Henry Fonda jako bezcitný padouch s těma nejmodřejšíma očima. Harmonika se svou nevyzpytatelnou tváří. A Cheyenne - tvrďák, ale se srdcem na správném místě!

Forrest Gump (1994)

Forrest byl prostě machr! Vždycky se náhodou přichomýl k těm nejdůležitějším událostem své doby a sem tam se mu i podařilo zasáhnout do dějin:) Když se dostal do problémů, tak utíkal, když mu bylo smutno, tak utíkal, a ve vztahu k okolí si vystačil s heslem, jež mu vštípila jeho milující maminka: "Pro hlupáka každý hloupý." Pro mě je to ten nejnádhernější film ze všech nejnádhernějších filmů! Komický a zároveň dojemný a citlivý... Úžasný Tom Hanks! Mohla bych se na Forresta Gumpa klidně dívat pořád dokola a dokola a pořád bych neměla dost! Tohoto se prostě nikdy nenabažím :)