Návštěva z temnot (1942)

Hrdina vypadá jako Jean Marais, ale není to Jean Marais - a jediné, co tomuto snímku dodává šťávy, je Ďábel.

Kráska a zvíře (1971) (TV film)

... tedy aspoň doufám, že je to tahle verze... televizní, a taky cosi s kremrolemi.

Ideály (1969)

Některé věci se nemění... prokurátor procesu s Miladou Horákovou po revoluci taky nechtěl s nikým mluvit...

Výstraha (1953)

Úvodních deset-patnáct minut je mimořádně zábavných: plastiková letadýlka létají nad kouřícím modelem, v Ženevě sídlí cosi nedefinovatelného a hlášení z rádia o tom, že na kopcích stojí americké tanky... oprava, sovětské tanky, už dokáže překonat jen partyzánka, co zastřelí Němce vykukujícího zpoza tanku a následně se pověsí na bratra z Rudé armády a zatáhne ho do křoví... no a ten zbytek už je takový klasický, žíly mi to netrhalo. Pozn. Kopie, kterou jsem viděl, měla pouze 83 minut a minimálně na dvou místech začala hrát na okamžik hudba, aby byla okamžitě utnuta a začala scéna s úplně jiným pokračováním zvukouvé stopy.

Cesta ke štěstí (1951)

Po filmařské stránce se snímku dá vytknout jen málo. Ubíhá slušně, příliš nenudí, ale také není nezamýšleně směšný. Po stránce ideologické je možná o dosti nebezpečnější, neboť se tu kupodivu příliš nesoudruhuje. Největším zlem filmu je ovšem propagace rozorávání mezí, na kteroužto praktiku dnes taky docela doplácíme.

Akop Ovnataňan (1967)

70% Podivný zážitek... ale chudák chlap, takhle bych se jmenovat nechtěl, radši bych bral příjmení Jebavý...

Alibi na vodě (1965)

Filmové prostředí je atraktivní, film samotný bohužel ne. Některé hlody ovšem stojí za to.

Nevíte o bytě? (1947)

70% Milá komedie s opravdu aktuálním vyzněním, která sice v polovině ztrácí dech, ale konec to trochu napravuje. Jen se obávám, že závěr by se dal číst také jako poselství "všichni jsme děvky." Taky mě velice pobavilo jméno role, kterou zahrál Kemr - "Bytový optimista"

Svedená a opuštěná (1964)

70%. Sicílie! Aspoň jednu atomovku. Neuvěřitelně zlý film s ještě horším koncem. Tím nemluvím o tom otci.