Po přečtení spalte (2008)

"Tá žena povedala, že bude spolupracovat, ked jej zaplatíme operácie"

REC (2007)

Videl som najskôr Karanténu a bol som zvedavý na REC. Nechápem, prečo sa amici robili prerábku, ked originál je skvelý a má logiku ktorú jeho "remake" ju postráda.

Austrálie (2008)

Majster Gýču, akým u mna Luhrmann je natočil presladené nudné klišé,ktoré má katastrofickú stopáž. Toto ma vôbec nechytilo, aj ked jeho Moulin Rouge a Tanec v srdci mám velmi rád...som zvedavý, na další film.

Spirit (2008)

Frank Miller si skúsil réžiu solo.No nie je to žiadna sláva, ale su aj horšie "debuty ". Film je výtvarne na jednotku.Postavy su Cool a to asi je tak celé.. Gabriel Macht ako Spirit má nulový efekt, na postavu hrdinu sa mi nehodil .Scenár je velmi slabý, celé je to zdlhavé, takú polhodinku by som odstrihol. Ale ja Frankovi verím a dúfam, že sa ešte niečo od Rodrigueza priučí a jeho další film bude lepši. Tento bol slabší, uvažoval som medzi 2*-3* a vyhrali 3*. A pomohlo k tomu aj to, že moje dve oblúbené herečky EVA a SCARLETT boli fakt sexi.8))

Pátek třináctého (2009)

Natočíme si "akože remake ". Potrebujeme partiu hercov,nemusia mať vôbec talent, stačí, aby vypadali Cool. Zoberieme si kultový film, ktorí v dobe vzniku plnil kiná..A máme to.. Lenže, je o 29 rokov neskôr, film máme, budu aj diváci? Nemajú toho už dosť? Ale nie, vždy sa nájdu adolescenti, ktorí pricupitajú do kina. Väčšinou od 15 do 18 rokov.Im nevadí, že v reálnom živote by sa tak nikto nechoval.Hlavné je to, že je zábava. Kto rozmyšla nad tým,že ked zavesíte 50 Kg ženu, na malé parôžky na stene, že ju to neudrži.. Kto by sa pozastavoval nad tým, že niekto má nezvestnú sestru 6 týždnov, vyberie sa ju hladat s partiou uplne odlišných "priatelov" no a pri tej priležitosti pobudnú na chate a budu si užívat. Samozrejme, sestra sa najde, sedí v pivnici u Jasona a čaká, kedy ju niekto vyslobodí.No a po 6 týždnoch je stále upravená..manikúra,všetko musí byt..Všetko skončí happy endom,detičky si vydýchnu...ešte jedno " BUBUBU " A bude aj dvojka.. Nie som fanúšikom serie Piatok 13, tak som ani nedúfal, že by sa mi toto mohlo páčiť. Ale na obhajobu filmu iba tolko..Mám preluskanych všetkých 8. častí piatku 13 + Fredy vs. Jason. Tento film vôbec nijako nevybočil zo zaužívaných pravidiel serie - tupá vyvraždovačka a v porovnaní z ostatnými dielmi je ako ich mladší brat. A ked mam porovnať Remake Halloweenu a tohto, tak bezkonkurenčne Halloween 1: 0

Stmívání (2008)

Bol som dost zvedavý na tento film, pretože TWILIGHT mánia bola zrazu všade. Nečakal som od toho vela a moje očakávania boli ešte horšie.Namiesto priemerneho filmu ma prekvapil podpriemer. Nečital som knižnú predlohu a po filme ani nemám chut. Jediné, čo sa mi páčilo v tomto filme, bolo prostredie, kde sa film odohráva a zopár tmavomodrých filtrov v scéne kde hrajú Baseball. Inak velká nuda.Dej je natiahnutý, dialogy nudné.. "Zabil som veľa ľudí". "Milý denníček,milujem Edwarda,ale on je upír". Alebo ked Bella odchádza z domu a otec sa jej pýta.. "Bella, čo sa stalo, kam ideš? "Musim odtialto vypadnut" "A kam? "To je jedno, vezmem si hotel, alebo pojdem za mamou"....17 ročné štena?? Každý normálny otec by ju prefackal..V Amerike a v Amerických filmoch je možne všetko. Bellu chce zabit upír a jedna upirka sa pýta,prečo ju maju ochranovat..Hlava rodiny odpovedá " Bella je teraz sučastou našej rodiny"...Grc..Potreba Amíkov v každom filme odovzdat posolstvo v zmysle "rodina je najdôležitejšia" mi už pekne lezie na nervy a unavuje ma.. K hereckým výkonom. Kristen Stewart hrá v každom svojom filme úplne rovnako, astmaticky,tupo gula očami a posobí ako keby ju niekto v noci zobudil s tym, že "hej, ideme točit ". Pozerat sa na nu bolo pre mna utrpenie..Dúfam, že bude hviezdou len serie TWILIGHT a nesprzní iné filmy. No a pán Pattinson...Vyživat sa z jeho vzhladu môžu pubertiačky, pre ktoré aj je film určený. Svoju hereckú rolu vôbec neuchopil správne.Prišlo mi to rovnaké, ako keby s každou klapkou pred scénou aj jemu niekto dal panvicou po ksichte, pretože jediné, čo robí je, že sa tupo díva. Chlapec si mal pozrieť Interview s upírom, potom by vedel, ako sa dá zahrať upír.

Hvězdný prach (2007)

Krásna rozprávka.Po dlhej dobe, som bol nadšený, že niečo takéto vzniklo.A hned s celou plejádou skvelich hercov. Návrat Michelle Pfeifer na filmove plátno dopadol na výbornú. Vidiet, že Michelle si začala užívat výber svojich hereckých úloh a ja sa velmi teším na dalšie filmy s nou.Vypadá a hrá na užasne.

O život (2007)

Mne sa to celkom páčilo. Začiatok bol síce dost slabý, čakal som niečo v štýle "CRASH ROAD".Som rád, že sa to potom rozbehlo a aj ked som sa nezasmial ani raz, usmieval som sa často.Taka oddychovka od ktorej netreba vela čakat.

Předčítač (2008)

Tento Oscarový ročník bol naozaj velmi silný. Ako tak sledujem,samé skvosty.Doubt,Milionár z chatrče,Wrestler, no a teraz THE READER. Film má spočiatku velmi pomalý rozbeh.Pomaly sledujeme rozbiehajúcu romancu ústrednej dvojice. Milostné scény su nakrútené velmi nežne,neposobia vulgárne.Nahota v tomto filme má zmysel a je servirovana tak ,že neruší a nepôsobí lacno. No len čo začal súdny proces,ja som sa začal cítít ako pomaranč ktorý niekto žmyka. Osobne nemám rád,ked su postavy jednoliate.Bud dobré,alebo zlé..Pretože aj v reale nie su ludia len dobrý,ale maju aj negatíva. Tak aj v tomto filme je to tak a vdaka za to. Vidíme,aku silu má nevypovedané a ako dokáže ovplyvnit udalosti. Možno,keby Michael povedal čo vedel,Hana by nedostala najvyšší trest. Možno,keby ju vtedy objal,neskončilo by to tak,ako to skončilo. Aj ked to všetko nechcel,nič preto neurobil,neodvratil to,aj ked mohol.. Kate Winslet konečne dostala svojho zasluženeho Oscara. Hrá na výbornú a tie jej smutné oči..ach.. Osobne ma zaujal aj Bruno Ganz v úlohe profesora a rád som opat videl Lenu Olin. A len čo sa na scénu dostal malý kazetak,začali mi tiec slzy dojatia.A vobec sa nehanbím!!