• Telenovela

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Teprve po druhém opáčku mi došel význam celého filmu - pocta filmovým klasikám ve formě filmového braku. A řeknu vám, že se skleničkou dobré whisky a sledováním tohoto filmu jsem strávil příjemný letní večer. Náramně jsem se bavil :-)

Jackie Brown (1997)

Dobrý film na večerní relax. Nejlepší výkon podle mě předvedl S.L.Jackson. Nebýt až moc velké rozvláčnosti, dal bych o jednu hvězdu víc.

Lost: Missing Pieces (2007) (seriál)

Většina "kousků" nemá moc velkou vypovídací hodnotu, ale jedna mi utkvěla v paměti: setkání vincenta s taťkou Shephardem.

Telefonní budka (2002)

Opravdu zvláštní a vyjímečný film. Odehrává se téměř celý v telefonní budce, ale to napětí provázející celým filmem by se dalo krájet. Opravdu jsem si film užil a za dokonalý konec dávám maximum.

Odložené případy (2003) (seriál)

Velice jednoduchý a odpočinkový seriál. Nejvíc se mi líbí dokonalá hudba vystihující dobu, ve které se příběh odehrává.

Julie Lescautová (1992) (seriál) odpad!

Hlavní představitelka mě naprosto odpuzuje - dost možná i příšerným dabingem. Jen co slyším její uječený hlas, přepínám, pokud není možnost, utíkám.

Zvíře (2001) odpad!

Na tento film jsem byl víceméně nucen se dívat v autobuse při různým příležitostech. Vtipy mi nepřipadají vtipné, spíš trapné, společně s hereckými výkony. Hrůza.

Leon (1994)

Hodnocení jsem chtěl napsat po shlédnutí filmu v televizi. Neudělal jsem to. Podíval jsem se na plnou, nezkrácenou verzi a hodnotit budu právě tu. Film se mi líbí nejen díky neuvěřitelnému výkonu J.Rean, N.Portman a G.Oldman, ale hlavně jeho atmosférou, ne, počkat, jeho KOUZLEM. Jo, kouzlo, to je ono. Dokonalé prostředí, podmanivá hudba. Námět láska versus smrt není moc originální. Ale v podání hitmana Leona a lolitovské Matildy to nemá chybu. Vše dopolňuje pološílený zloduch. Safra, dobrý film, nač to dál obkecávat. Jinak všem doporučuji nezkrácenou verzi, skvělému dojmu pak nic nechybí.

Nadaný žák (1998)

Film se mi velice líbil až do zmršeného konce. Za to strhávám hvězdu dolů.

Ztraceni (2004) (seriál)

Když začali vysílat první řadu na Nově, lost jsem ignoroval. Připadal mi jako další škvára ala robinson + pátek. Po nějaké době mě zaujaly díly s tématem ČÍSEL. Od konce první řady jsem začal sledovat pravidelně a propadl jsem. Lost není kdovíjak dokonalý seriál, ale mě si získal záhadami a atmosférou ( možná taky proto, že jsem fanda S.Kinga a jeho Temné veže - má s lostem společného víc, než se zdá .. ). Jako nejslabší bych hodnotil první půlku 3.řady, bylo to táhlé a o ničem. Ovšem 4.řada je zatím vrcholem. Natáčení bylo přerušeno a počet dílů redukován, podle mě to ale jen přidalo. Poslední řada má spád a odhaluje možnosti, po kterých vám 1. až 3.řada připadá jako žvatlání mimin na pískovišti. Dávám maximální hodnocení a opravdu se těším na příští rok a 5.řadu, konec se BLÍŽÍ.