Interview (2007)

U filmu oceňuji výborné dialogy, i když některé situace mi přišly trochu strojené, aby se děj mohl posunout kupředu. Slušné herecké výkony a Sienna Miller... moc hezké pokoukání. Někdy bych si přál po vypití toliko alkoholu jako Steve Buscemi vést podobně chytré dialogy jako on. No snad někdy. Čtyři hvězdy.

Mrazík (1964)

Moc ruských pohádek se u nás nevysílá, ale Mrazík každý rok. I když nepatří mezi moje nejoblíbenější, hodnotím tuhle sovětskou chloubu vysoko.

Donggam (2000)

Tento film mě námětem hodně připomínal Lake House s Keenu Reeves a Sandrou Bullock. Ale pozor! V tomto případě se nejednalo o takovou romantickou slaďárnu a závěr bral dech a vháněl slzy do očí. Proto 4*

Americká krása (1999)

Když jsem viděl kdysi krásu poprvé, přišla mi jako velmi vážný film. Až na druhý pohled jsem poznal silnou nadsázku, která celým filmem prostupuje. Výborný humor, skvělý herecký výkon Spacyho, silný a neočekávaný závěr a poetičnost příběhu namíchal pro mě smyslný lektvar, který mě okouzlil na 5 hvězd.

Bob a Carol a Ted a Alice (1969)

Výborný film, na který jsem poprvé narazil až ve Varech 2008 a musím říct, že pro mě jednoznačně nejlepší film, který jsem zde zhlédl. Skvěle zahrané dialogy na téma partnerských vztahů, které snad nikdy nezestárnou. Místy jsem si říkal, že by mohl být děj ztvárněn i v divadelní hře.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pobavil mě obal filmu, který tvrdí že po natočení tohoto snímku se filmy rozdělovaly na ty natočeny před Pulp fiction a po Pulp fiction. Plně souhlasím a netajím se tvrzením, že je to můj úplně nejoblíbenější film. Dál není co dodávat, všechno už bylo řečeno. Poklonu skloním českému dabingu, který je skvělý. "Já jsem Uši a ty jsi až po uši v hovnech."