• Fantasy

Hanebný pancharti (2009)

Všechno už je tady v podstatě řečeno. Stačí, když napíšu: best of Tarantino?

Proroctví (2009)

Pro mě bravurní snímek s velmi zajímavým námětem a výbornou hutnou atmosférou. Film mě v kině dokázal přikovat do sedadla a některé scény jsem dokonce sledoval se zatajeným dechem (viz. pád letadla, havárie metra). Nebýt toho konce, dal bych bez problémů za pět. Odvezení vyvolených z planety jsem ještě docela i překousnul, až tak moc do očí bíjící to nebylo, ale ta poslední "evo-adamovská" scéna, to mělo být jako co? Ta poslední minuta mi skvělý dojem z výborného snímku bohužel docela pokazila.

Veronica Guerin (2003)

Příběh dobrý, moje oblíbená Cate Blacnhett taky, ale...režíjně a stylisticky je to celé takové nemastné, neslané. Lepší tři.

Gauneři (1992)

U mého oblíbence Tarantina nemůžu dát jinak než pět. Tento debutový kousek Quenitna "géniuse" Tarantina nám servíruje, jak je již zvykem, pořádnou proci zábavy umíchanou z výtečných dialogů, jaké umí napsat snad jen Tarantino, a tradičních krvavých scén. A Michael Madsen zde hraje opravdu skvělého psychopata a scénka, kdy mučí zadrženého policistu, to je něco pro takové zvrhlé fajnšmekry, jako jsem já:-)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Mám pocit, jako by se tady všichni báli dát pět *. S tím já tedy problém nemám a dám je s radostí. Je to sice pět hvězdiček s odřenýma očima, ale pro mě osobně je tohle druhé nejlepší potterovský film - hned po třetím "cuaronovském". Celý Princ dvojí krve se nese v docela jiném duchu, než předchozí díly. Tentokráte z toho Yates udělal takovou lovestory, párování hlavních a vedlejších protagonistů dostalo opravdu hodně prostoru, ale to mi vůbec nevadilo. Práve naopak. Tímto pojetím jsem byl docela mile překvapen, příběh tím nabyl ještě větší civilnosti než předchozí díly, a neustále jsem se musel při love scénách uculovat, protože je to všechno podáno opravdu krásně a mile a já jsem mohl zavzpomínat na své patnácté léta, kdy jsem tohle všechno také prožíval. I závěrečná scéna byla natočena docela přijatelně, bál jsem se velkého kýče a scény, která se bude za každou cenu snažit z diváka vymáčknout posledni kapku slzy, ale nic takového se nekonalo. Navíc k tomu všemu pohled na krásné přírodní scenérie, dokonce jsem se při jedné scéně poprvé u celé ságy opravdu leknul. Prostě naprostá spokojenost. Dobrá práce, pany Yatesi!

Elita (2001)

Solidní drama ze zajímavého prostředí, které asi nejvíce docení milovníci počítačového programátorství, jímž já rozhodně nejsem. Nenáročná svižná zábava, u které jsem se vlastně skoro ani nenudil. Když k tomu přičtu účast mé oblíbené Claire Forlani, zavládá u mě spokojenost.

(1998)

Úžasné, geniální, depresivní, skličující, nový Lynch, skvělá muzika. Film, který musíte vidět, ale když už se na něj budete koukat, budete chtít přestat. Ale ono to nepůjde. Budete si muset tou sklíčeností projít až do konce. Stačí? Všechno ostatní už je tu totiž popsáno.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Velmi dobrý úsměvný film, u kterého se sice neválite smíchy po zemi, ale po celou dobu jeho trvání vám cukají koutky a máte takový ten blažený úsměv. Film je postaven na výborných dialozích a především výkon Aarona Eckharta jako lobbisty je velmi dobrý. Po shlédnutí této satiry máte nejen velmi dobrý pocit, že jste konečně viděli komedii, která za to stojí, ale hlavně máte neskutečnou chuť si jednu zapálit. Já nakonec odolal a vy?:-)

Crash (2004)

Výborný film postavený především na skvělých výkonech herců. Několik lidských příběhů různých etnik se tu vzájemně proplétají do spletité pavučiny a tvoří opravdu velmi působivou podívanou a člověka vede k opravdu dlouhému zamyšlení. Nejlepší film, co se rasové nenávisti týče, který jsem prozatím viděl.

REC (2007)

Po shlédnutí tohoto snímku jsem ještě pěknou hodinku zůstal sedět v křesle. Nebylo to proto, že bych nad tímto filmem musel nějak extrémně přemýšlet a rozebírat to, co mi chtěl autor sdělit. Bylo to proto, že jsem byl s prominutím p*****ý strachy. Marně vzpomínám, kdy mě film naposledy takhle zdeptal, kdy mě film naposledy dovedl k takové beznaději a hrůze. Kam se na tohle hrabe Blair Witch Project. Tady je styl "jednokamerovky" dotažen k naprosté dokonalosti a po úvodních 15 minutách, kdy se film rozjíždí, se strhne tak neskutečně napjatá honička, že jsem až do záverečných titulků snad ani nedýchal. A zvláště posledních deset minut je opravdu to, co od nejlepšího hororu posledních let očekávám. Ještě, že je tento film tak krátký, dýl bych ho totiž asi sledovat nedokázal.