Sex Pistols: Děs a běs (2000)

Málokterá skupina se dokázala za tak krátkou dobu působnosti tolik vrýt do povědomí historie, uvidíme, jak dopadne comeback.

Wang bu liao (2003)

Velice silný snímek o vyrovnávání se s každodenními starostmi poté, co Vám do života během několika málo vteřin vstoupí tragédie a zcela ho změní.Jak už bylo zmíněno, charaktery jsou propracované a výborně zahrané.

Psanci (2006)

Poetická gangsterka plná vtipných momentů a baletních akčních scén, forma zde jednoznačně vítězí nad obsahem, tohle je třeba cítit :)

Killeodeului suda (2001)

Čtveřice profesionálních nájemných zabijáků zamilovaných do televizní hlasatelky a navíc konfrontovaných s řadou okolností, za nichž je dosti obtížné zůstat "pro" :)

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Režijní debut Jaye Chou se rozhodně povedl, okouzlující hudba spolu s melancholickou kamerou dávají prostor k rozehrání velice příjemného příběhu dvou mladých lidí, který nakonec vůbec nemusí být takový, jak se na první pohled může zdát.

Tengoku no hon'ja: Koibi (2004)

Pozvolnost děje (a s tím často související delší stopáž) má v tomto typu filmů svůj smysl, má smysl pokud jí autor využije a spolu s pomalým odvíjením látky je schopný divákovi přinést i hloubku. Heavens Bookstore svou hloubku bezesporu má, ale také má svou rozvláčnost a to bohužel s nejedním hluchým místem. Herecké výkony zachraňuje pouze hlavní představitelka, nicméně těžko hodnotit, zda je vina na straně protagonistů nebo scénáře. Příběh je...zvláštní...a ačkoli já sám k němu výraznější výhrady nemám, nemusí sednout každému. Ale rozhodně se nenechte odradit a posuďte sami :)

Dear Friends (2007)

Na světě je spousta věcí, kvůli nimž stojí za to se ráno probudit. Někdy je však třeba nám je nejdřív ukázat. Dear Friends ukazuje přátelství jako způsob konfrontace životních hodnot a zároveň jej samotné staví na pozici hodnot nejvyšších.

Chingoo (2001)

Zcela bezcitná dějová nevyváženost, která mi v naservírovaných 118 minutách přinesla dlouhé úseky agónické nudy a krátké záblesky kvalitní filmařiny - ty ale vždy skončí stejně záhy jako se objeví. Celkově tedy jednoznačné zklamání nad velice nešikovným zpracováním tématu s tak velkým potenciálem.

Zkáza Ecobanu (2003)

Slušná animace, skvělá hudba, slabší příběh - nicméně ne natolik, aby to celé potopil.

V moci ďábla (2005)

Trochu mě mrzelo, že film v souboji dvou rozdílných úhlů pohledu na celou záležitost, prezentovaných v rámci soudního procesu, trochu nadržuje jedné verzi oproti té druhé. Myslím, že by bylo lépe zachovat v popisu událostí větší míru nestrannosti a dát tak naopak více prostoru divákovi. Jinak velice pěkné.