poster

V moci ďábla

 • USA

  Exorcism of Emily Rose, The

 • SK název

  V moci diabla

Horor / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2005, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (620)

 • POMO
  ***

  Slušné dávky pôsobivého mrazenia, na ktorých má - podobne ako v THE GRUDGE - veľkú zásluhu hudobný skladateľ Chris Young. Tieto veľmi dobre fungujúce elementy moderného hororu sú však pod nadvládou súdnej drámy, ktorá plače po inteligentnejšom, dôstojnejšom a hlbšom spracovaní. Tému, ktorá film povyšuje nad súčasný zástup priemerných hororov, využívajú tvorcovia iba povrchne, bez trefy do čierneho. V porovnaní s Friedkinovym EXORCISTOM iba prešumiteľná jednohubka - obratne nakrútená, ale podľa priemerného scenára.(26.10.2005)

 • kleopatra
  ***

  Nějaké třeskuté vygradování, řekněme blízké setkání "třetího druhu" tváří v tvář soudní stolici by bývalo vykoledovalo čtvrtou stár - při vzpomínce na Lauru Linney v Prvotním strachu se tahle asociace neodbytně vkrádala. Popis celé události byl ale zřejmě podřízen "skutečnosti" a tak se konec, na který jsem se třásla, nekonal. I tak nezbývá než říci: těbůh!(12.11.2006)

 • Cival
  ****

  Trochu nečekané,a le s odstupem už hodně silné čtyři hvězdy za mrazivé hororové výjevy, při nichž tuhnou fornetti v hubě, hravě zmixované s předvídatelnou, ale ideově nebývale podnětnou soudní linií, v níž nemají místo dogmata, ale otevřená mysl... Herci bezchybní a pro mě neznámý režisér svírající otěže filmu tak sebejistě, že jsem musel kasovní úspěch Emily opravdu začít přát. Její vymítání totiž stojí za trochu strachu ve vašem oblíbeném kině.(26.10.2005)

 • Tosim
  ****

  Jak jsem už psal u Vymítače, vymítání mi připadne srandovní, ale tenhle film byl mnohokrát napínavější, než Vymítač, měl lepší herecké výkony (hlavně Laura Linney) a hlavně realistický konec, prostý všech zjednodušení nebo (i očividných) sympatií k postavě kněze Moorea. Jde prostě o právo. 70%. Jo a soudní dramata se mi hooodně líbí!(1.2.2006)

 • Tom Hardy
  ****

  Výborné soudní drama, které chytře volí hřiště práva k tomu, aby fantastická část filmu měla vyvážení v podobě „ racionálně uvažující žalující strany“. Inteligentně natočená atmosférická záležitost s okouzlující Laurou Linney a zatraceně přesvědčivou Jennifer Carpenter. Takový film člověku lehce opráší zájem o nadpřirozeno...(9.7.2006)

 • Matty
  ****

  Jak výstižně poznamenal hlas v česky dabované verzi, „o skutečné události se opírající“ soudní horor (?), sledující proces s farářem, jenž údajně nese vinu na smrti devatenáctileté dívky. Ta začne krátce po získání vysokoškolského stipendia sekat latinu (a taky aramejštinu a němčinu), kroutit se do prapodivných poloh a pojídat více než čtyřnohé potvůrky běhající po zdech. Čili mírnější verze Vymítače ďábla, která navíc není jenom samoúčelnou provokací. Třeba tu holku skutečně posedl ďábel. Chápejte: já jsem tomu nechtěl věřit a svou pozornost jsem upínal ke každému racionálně vysvětlitelnému protiargumentu, jenže – když ony byly ty hororové flashbacky tak sugestivní… . Kýženého děsivého efektu dosahuje celovečerně debutující Scott Derrickson kamerou, celkovou stylizací těch scén, přesvědčivě vyšklebenou Jennifer Carpenterovou (ano, Dexterova ségra) a mistrovským ozvučením (už dlouho jsem sebou tak neškubl při pouhém zavrzání kdesi ve tmě). Scény ze soudní síně a blízkého okolí již tak zajímavé nejsou. Laura Linney i Tom Wilkinson sice odehrávají svůj vysoký standard, ale scénáristova neochota vzepřít se hollywoodským šablonám číší z každého dialogu, z každého dějového zvratu (nejvíce z toho finálního). Po delší době jsem se nicméně zase u nějakého amerického filmu dobře pobál, obstojně pobavil a když si někdy půjdu ve tři ráno pro sklenici vody, pak jedině s baterkou. Pravda mívá záludné podoby. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Nick Tow, Magneto, Triple H, Gardenboy(5.5.2008)

 • Isherwood
  ****

  Samotnou scénou vymítání dává Scott Derrickson na prdel i Williamu Friedkinovi, ale tím pozitiva nekončí. Je sice pravda, že soudní pletky jsou rutina, která ale skromnějšího diváka neurazí, tudíž hlavní devízou je samotné randevous se silami temna, které je natočené tak dokonale, až by si u Derricksona měli nechat producenti kdejakých remakovaných duchařin dopřát menší technické školení. Režisér výborně pracuje s kamerou, hudbou i zvuky, takže u mnohých pasáží velmi příjemně mrazí. Z herců to jasně táhne famózní Tom Wilkinson, ale nad kreací Jennifer Carpenter padá brada. Škoda jenom toho opatrnického přístupu k církvi samotné, více kontroverze by nebylo na škodu. I když je fakt, že raději takhle, než pozérské výkřiky do tmy, jako jinde. Ve výsledku překvapivě chytrá a zručná záležitost, která sice těžké spaní nezpůsobí, ale v jistém slova smyslu potěší.(22.7.2008)

 • Djkoma
  ***

  Je to kruté říct to, ale nedá se nic dělat. Pro mě příjemnější, chvílemi mrazivější a lépe zvládnutý film než byl Vymítač dábla. Určitě doporučuji všem na neformální srovnání a kdo se rád podívá na možná trochu méně náboženskou záležitost než je Vymítač určitě nebude litovat.(28.10.2006)

 • Malarkey
  ****

  Už z názvu filmu napovídá, že půjde o další horor o vymítání. To je pravda jen z části pač tohle není horor ale spíš drama. U filmu jsem se nebál, ale se zaujetím jsem ho sledoval a čekal jak se situace vyhrotí. A nevim jak vy ale já jsem otcovi Moorovi fandil ať ten soud vyhraje :). Celý film se odehrává většinou v soudní síni, kde se vlastně vypráví celý příběh.(1.7.2006)

 • J*A*S*M
  ****

  Zdlouhavý souboj vědy a víry v soudní síni. Film je dost dlouhý, ke konci už jsem i kontroloval hodinky, dění u soudu dost nudí, protože je velice předvídatelné (lze přesně odhadnout vývoj případu i rozsudek), o něco příjemnější byly flashbacky zaměřené na ještě živou Emily. Všeho všudy jsou ve snímku tři trochu strašidelné scény, což je na téměř dvouhodinový horor opravdu málo. A je to vážně škoda, neboť zrovna tyto části byly nejvydařenější a nejsilnější. Formálně se nedá snímku mnoho vytknout, herci do svých rolí pasují dokonale, postavy nevyvádějí žádné nesmysly, režie dostatečná. 70% Horror movie of the year(19.1.2008)

 • larelay
  ****

  Vynikajuca zalezitost, ktora nie je ani tak horor, ako skor skutocna drama, ktoru navyse napisal sam zivot a pri ktorej naozaj aj taky ateista a absolutny popierac a oponent katolickej viery a viery ako takej ako ja, zacne pochybovat o veciach medzi nebom a zemou. Vrelo odporucam.(11.8.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $75,072,454Tržby Celosvetovo $144,216,468║ Atmosférou tak hustý horror z ráže vymítačstva diabla, že medzi ostatnou produkciou v tomto žánry sa môže smelo radiť do kategórie tých lepších a asi ako jeden z mála obstojí v konkurencii s famóznym Friedkinovím Exorscistom.(7.5.2007)

 • Marigold
  ***

  Kupodivu velice slušné, nebýt otřepaných frázích v "horrorových" pasážích bych si dokonce dovolil použít slovo autentické. Hopdně tomu pomáhá, že gro filmu netvoří bubákování, ale rekonstrukce soudního procesu s otcem Moorem a celkem zajímavé dilema zda věřit faktům, nebo připustit nadpřirozené. Atmosféra je hustá, opravdu škoda, že film se snaží dojem existence ďábla vyvolat tak nějak šestákově, bez invence.(1.4.2008)

 • Radek99
  ****

  Velmi slušný vymítačský horor. Šťastná byla především volba zkřížit dva dosud nesouvisející žánry - horor a justiční drama. Nápad přiblížit divákovi příběh posednutí ďáblem průběhem soudního procesu velmi posílil především racionální rovinu vyprávění, nejsme tak svědky pouhého chronologicky se rozvíjejícího posednutí s nejdříve přehlíženými symptomy a jejich postupnou metamorfózou v mutaci posedlé lidské bytosti v anatomicky anomální zjev (pak bychom sledovali vlastně jen další remake nedostižného předobrazu všech vymítacích filmů - Exorcistu), ale tvůrci se rozhodli celý složitý proces exorcismu podrobit racionálnímu zkoumání souvisejícím s justičním procesem a předkládanými fakty v něm... Napětí je budované ve flashbackových scénách velice umně a sugestivně, celý film má podmanivou temnou atmosféru, byl jsem skutečně překvapen, jak kompaktně tenhle film působil. Nějaký krok k mrazivé atmosféře Vymítače ďábla sice ještě tomuto hororu chyběl, ale i tak se jedná o velice nadstandardní film, který se snaží téma vymítání pojmout, jak jen je to v mezích žánru možné, objektivně...(9.1.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Povedené soudní drama se zajímavým a atraktivním námětem, ze kterého si i tak budu pamatovat pouze naprosto brilantní cca desetiminutovou scénu samotného vymítání Emily Rose. Nedovolí dýchat a stává se jednoznačným vrcholem scén podobného ražení. A to i těch z Vymítače.(2.12.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Mrazivé .. opravdu mrazivé! Pamatuji, jak jsem byla zničená už z traileru.(21.5.2008)

 • hirnlego
  ***

  (nepamatuju, jestli to bylo na 2 nebo 3, ale vono je to stejně jedno)(28.1.2011)

 • mandes
  **

  rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $144,216,468(4.1.2007)

 • Fr
  ****

  Temné síly a útoky démonů. Nesmysl? Proč?! O tom, že Lucifer je zosobněním ďábla přece nikdo nepochybuje! Právnička Laura Linney má za úkol obhájit exorcismus a následnou smrt mladé Emily. Co se tu doopravdy stalo a proč? Odpovědi zná otec Moore...... . Soudní drama? Horor? Vše v jednom a všechno trošku jinak! Poodhalování příběhu Emily, děsivé výjevy, poutavé vysvětlování, soudní proces. Občas je to pořádná psychárna, umocněná skvělým výkonem J.Carpenter. KDYŽ JEDNOU SPATŘÍTE TEMNOTU, NOSÍTE JI S SEBOU DO KONCE ŽIVOTA! Proto, když v noci ucítíte kouř, NEVYCHÁZEJTE!(24.9.2006)

 • tron
  ****

  „Ak raz uvidíte temnotu, nosíte ju v sebe do konca života.“ V MOCI DIABLA ponúka silné herecké výkony (Carpenterová, Wilkinson), trocha nudnejšie súdne scény, ale o to pôsobivejšie retrospektívy (nesmie chýbať žiadny trademark satanských hororov: vyháňanie diabla, pomenovanie šiestich démonov, čudné pohyby). Snímka vás prinúti zapochybovať, zamyslieť sa. Na klasiky žánru (ROSEMARY MÁ DIEŤATKO, VYHÁŇAČ DIABLA) nemá, i kvôli tradične odpornej Laure Linneyovej, ale nemôžem dať menej, ako (troška nadnesených) 80%. P.S. Určitá povedzme INŠPIRÁCIA skutočnými udalosťami tu je, ale nie veľká.(19.8.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace