Strážci - Watchmen (2009)

Kam bych tento film zařadila? Drama? Romantický? Komedie? Krimi? Thriller? Utopie? Válečný? Katastrofický? Těžko říct. Jedno vím ale jistě, jeden z nejlepších, ne-li přímo nejlepší "Superhero" film, který kdy spatřil světlo světa. A to jsem velký fanoušek Marveláckých filmů, ale klobouk dolů před Watchmen. A málem bych zapomněla, neuvěřitelné padnoucí soundtrack.

Fantastická čtyřka (2015)

Naprosto zbytečný film. Remake se snaží působit věděčtěji, velkolepěji a celkově se snaží držet na vlně současně populárních Marvel filmů ... Bohužel zůstalo jen u té snahy a remake je ještě méně podařeným filmem, než originál (který se o nic nesnažil, vždyť tam hrála Jessica Alba, proboha!) - a to je, přátelé, co říct.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

... aneb změna nemusí být špatná. Krásný film nejen pro teenageri nejenom o teenagerech. Díky černobílé vizualizaci působí jako ty krásné filmy z poloviny 20.století.

99 domovů (2014)

No tak moc nevím, co se nám to básník (režísér) snažil říct ... Že jsou lidi svině? No tak to snad víme všichni. Že jde každý po penězích a neohlíží se na okolí? No tak to je také jasné, jak facka. Že většína básníků (režisérů) neumí dotáhnout myšlenku do konce? To přeci také víme. Tak díky za tyto "nové" objevy.

Kód Enigmy (2014)

Pěkný film, hodně tlačí na dojemný životní příběh hlavního hrdiny a tak z vás emoce doslova ždímá. Jelikož jsem shlédla tento film hned po Women in Gold, hodnotím tak jak hodnotím. Pro mě je toto moc Hollywoodské a upřímnost, jednoduchost a umírněnost, kterou jsem tak chválila u Women in Gold, aby člověk hledal lupou. Samozřejmě, že každý příběh je o něčem jiném, ale já více oceňuji jiné kvality, než které nám Imitation Game nabízí.

Dáma ve zlatém (2015)

Pro mě jeden z mála smysluplných filmů posledních let, který si opravdu zaslouží 5 hvězd. Příběh mě dojmul, herecké výkony (samozřejmě hlavně Helen Mirren, kterou jsem vůbec nepoznala) byly upřímné a nenásilné a téma filmu zajímavé a unikátní. Žádné podivné zvraty, zbytečné akční či slzydychtící scény. Prostě upřímnost, skromnost a uměřenost - v dnešní době nevídané ...

Daredevil (2015) (seriál)

Tak Netflix evidentně ví co dělá. Již od různých kreslených seriálů jsem ujetá na komiksové téma a Daredevil mě potěšil, jako již dlouho nikdo. Absolutně se nedá srovnávat se současnými seriály na velké pětce (Gotham, Arrow, Flash), kde tvůrci uměle natahují sérii na cca 22dílů a kde nevědí zda dostanou zelenou na další sérii. Daredevil je od začátku jasně koncipovát, končí bravurně a i když si na další sérii počkáme 2-3 roky, nemám pocit že by to čekání seriálu uškodilo. Za mě 100%.

Teorie všeho (2014)

Velice silný příběh navíc se skvělým zpracováním si zaslouží všech 5 hvězd.

Some Girl(s) (2013)

2 hvězdičky za Kristen Bell, více nedodám.

Play It Again, Dick (2014) (seriál)

Dick Casablancas jako Ryan Hansen hrající Dicka Casablancase hrající soukromého detektiva. Ne vážně, je to docela vtipné, každý díl hostí "hvězdu" z Veroniky Mars, díly jsou krátké a některé více podařené než jiné. Jsem ráda, že se to na TV obrazovku dostalo, ale pokračování určitě nebudě.