• Krátkometrážní

Čepel smrti (2009) odpad!

Nenapadlo by mě, že Poslední výkřik bude jen druhý nejhorší český horor :D Tohle je ještě níže než dno. Přestože špatně hrají všichni, předabováni jsou všichni s výjimkou Turka :D třetinu filmu vidíte prd, protože obraz je příliš tmavý, točený proti světlu, nebo snímá jen polovinu hlav protagonistů. Komické papírové vzkazy, které vrah schovává do šuplíků nebo prostrkuje pod dveřmi, nejsou to nejhorší - naštve především nesmyslný konec, který nedává rozhřešení pachateli a nechá jej všechny pozabíjet a utéct. Jinak je to skrz na skrz vybrakovaný Vřískot, snad ještě okatěji než výše zmiňovaný druhý počin bratrů Kučerů. Vzkazy, kostým a bizarní maska, dva vrazi namísto jednoho, rodinný motiv pomsty, výročí úmrtí. Totální brak. 9%

Varšavská smlouva, odtajněné stránky (2015) (TV film) odpad!

Ruský výblitek zpochybňující agresi Varšavských vojsk, obviňující Pražany ze střelby kulomety na syny těch, kteří Prahu v 45. roce osvobozovali. Obviňuje NATO, že přesunulo svá cvičení ve východním Německu k hranicím s Československem - čímž záměrně provokovalo a ohrožovalo východoevropské země. Ospravedlňuje tak "pomocnou misi", za kterou Pražané nikdy neprokázali vděčnost, ba co víc, zapalovaly tanky a Rusům se bránili. Cituji: "Potřebovalo Československo pomoct? Fakta jsou jednoznačná. v Praze se připravoval ozbrojený převrat." "Podle očitých svědků, všechny akce proti přítomným vojskům probíhali pouze v centru Prahy. Na jejích okrajích a na venkově obyvatelstvo aktivně vyjadřovalo svoji podporu činnosti Varšavské smlouvy." Nechutná, ulhaná, propagandistická sračka, obhajující rozpínavost Sovětského svazu.

Kuchyňský dřez (1989)

Hihi, zrovna o něčem podobném jsem psala. Řadím na seznam překvapivě dobrých kraťasů. 80%

Sametoví vrazi (2005)

Režisér Jiří Svoboda, tento zarytý komunista a bývalý předseda KSČ, záměrně ohýbá fakta, aby vykreslil soudobý kapitalismus jako to nejodpornější, co mohlo svět potkat. A činí tak již názvem samotným - za líheň vražd v polovině devadesátek nemohla Sametová revoluce, jak se nám snaží názvem podsouvat, ale amnestie v r.1990. Ne, neměli jsme se před Sametovou revolucí líp, kurvy a vrahové tu byli i před ní. Pan Svoboda měl možnost natočit dobový film, který bude polovině devadesátek odpovídat, namísto toho se ale ve filmu prohání Audiny nebo hrají počítačové střílečky. Ne, nelze se vymlouvat na rozpočet, ani na to, že příběh orlických vrahů byl jen inspirací - na to děj vypráví příliš doslovně a s faktickou přesností. Děj filmu je zjevně záměrně přesunut do současnosti namísto devadesátek, a Sametoví vrazi tak nejsou "reflexí své doby", ale odpornou snahou režiséra Svobody ukázat zločinnost v době milénia jako daň za to, že jsme v r. 1989 cinkali klíčema. Např. se hned v úvodu dovídáme, že všichni naši hrdinové mají výuční list a v socialismu neměli o práci nouzi, a teď chudáci musejí krást a podvádět, aby si vůbec vydělali na živobytí.... odporný kapitalismus. Co 15 minut jsme v nějakém bordelu, souložíme kde se dá a s kým se dá, ženy bijeme, topíme a fackujeme, protože všechny jsou buď kurvy nebo nevěrnice (co na to asi Bechdel test, haha), a do toho Dlouhý v každé druhé větě řekne "kurva", aby zněl drsněji. Bizarní záměny příjmení orlických vrahů (Kuna x Rejsek) jsou už jen důvodem pro smích, stejně jako nepříliš povedené předabování. 19%

Legendy kriminalistiky - Lesní vrah (2019) (epizoda)

Skvělý dokument o naprosto odporné bytosti. Zatčen byl při cestě ven se sportovní taškou, v níž měl 2 zbraně a 350 nábojnic. Pravděpodobným cílem byl vagon metra, který si předem vytipoval, aby byl ve vraždění co nejúspěšnější. Arogantní a povýšený grázl, který při výslechu nespolupracoval, motiv nikdy nesdělil, co ho přimělo dát se na zabíjení také ne. Zanechal spoustu stop, střílet vlastně také moc neuměl a pálil zblízka, práce ho nebavila, školy nedodělal, nepracoval a přežíval u otce, selhal ve všem, v čem selhat mohl. Sociopat a málem i terorista.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série) odpad!

ep1: Nic moc se tam neděje a ještě je to blbě nazvučené. ep2: Střihové chyby, příšerně natažená stopáž ad absurdum - jedna věta moderátora roztrhaná slovo po slově, prokládaná drama hudbou, natažená na 3 minuty :D  ep3: Jak může mít epizoda více než dvě hodiny, když v ní není nic než jedna hra o imunitu? Kmenová rada a duel trvaly 60 minut. ep.4: Rekordní 2 hodiny a půl, jejichž náplní jsou jen dvě hry a jeden duel. ep9: Z podnětů diváků si tvůrci berou takové ponaučení, že namísto otravných her na tři vítězné body se hrají otravné hry ne na pět, ale hned sedm vítězných bodů. Jednu a tu samou hru tedy soutěžící odehrají celkem 13x (!). Než jeden tým v této disciplíně zvítězí, uteče neuvěřitelných 60 minut. A protože i druhá hra trvá téměř 60 minut, nic víc už v tomhle dvouhodinovém marastu ani neuvidíte. Totální výsměch.

Tunguzský meteorit (2008) (TV film)

Zmiňuje mnoho naprosto stupidních teorií a konspirací, včetně černé díry a cestování časem. Mimo to, vhodně shrnuje co o pádu meteoritu víme. První fragmenty meteoritu byly nalezeny 5 let po natočení dokumentu. 65%

A jak to bylo dál... - A pak zničehonic (2021) (epizoda)

Samozřejmě jsem neviděla a ani neuvidím. Příliš pečlivě jsem nesledovala ani předchozí seriál, a když už, tak jediným důvodem dívat se byl Pan Božský. Domnívám se tedy, že to nejzajímavější už tato série představila. RIP

Kuchyňské pohádky (2013) (studentský film)

Trochu natažené, ale jinak plné nápadů a inovace.

O Tondovi, který svítil (2011) (studentský film)

Tradiční příběh o přátelství handicapovaných, na vrch přidává hezké zpracování a atmosféra ve tmě. 85%