• Krátkometrážní

Záhrobní komando (1987)

Absolutně špičkovej film. Pouštěla bych to všem dětem které lákají horory. Je to skvělý shrnutí těch nejzásadnějších hororových filmů a představení takových legend jako je Dracula, Van Helsing, Frankenstein apod. Je to dobrodružný, vtipný a strašidelný zároveň. Ze scény kde se muž přeměňuje na vlkodlaka mi běhal mráz po zádech, stejně tak z mumie ve skříni :-D, mumie visící ven z auta a samozřejmě také z uhrančivého Draculy v podání Duncana Reghera....Vzpomínám si že když jsem byla malá, založili jsme si podobný komando a běhali po lese, kde jsme hledali nějaký nestvůry. Moc příjemná vzpomínka :-)

Mlčení šunek (1994)

Je to úplná kravina ale tohle mě prostě baví :-D

Frankensteinův hrad (1944)

Obvyklé pravidlo "každý následující díl o jednu hvězdičku dolů" tu pro mě rozhofně neplatí. Sama jsem byla překvapená, protože třetí díl "Frankensteinův syn" mě téměř unudil k smrti a ve "Frankensteinově nevěstě" mi byl silně proti srsti ten křesťanský odér :-) Čert vem že Boris Karloff nehrál Frankieho, Glenn Strange tam měl naštěstí jen chviličku na to aby tu postavu dokonale pohřbil. Právě to jeho rachitické pojetí a chůze alla robot mě připadalo nejvíc odpuzující. Karloff mě upoutal i jako starý příjemný pán s knírkem, i když vlasy už měl téměř bílé a vrásek taky přibylo. Trochu jsem dřív žárlila na Lona Chaneyho Jr.-jako by nestačilo že měl Karloff za rivala Belu Lugosiho. Ale jako vlkodlak se mi L.ChaneyJr. líbil a to jeho dilema "žít či nežít" mi místy připadalo až dojemné. Trochu mimo mimo mísu mi připadal upír John Carradine, ale nevadí, spíš je to tím že ve filmu neměl tolik prostoru a po úvodních 15minutách se už ve filmu neukázal. V roli Draculy bych ale uvítala právě Lugosiho, přecejen je to JEHO postava, ale nevím proč ho do filmu neobsadili. Shrnuto podtrženo, dnes už to je béčkový horor, ale řekla bych že herecké výkony některých herců můj dojem celkem umocňují. Řekla bych že je to druhý, max. třetí nejlepší díl z celé série. A jen tak btw., KARLOFF FOREVER...

Frankensteinova nevěsta (1935)

Docela pěkné navázání na první díl. Povedené, jen mi není jasné, proč přišel druhý díl až čtyři roky po úspěchu jedničky. Jsem ráda že děj je opět stejný jako v literární předloze od M.Shelley, to vždy potěší :) Jen nevím co si myslet o té nově objevené schopnosti Netvora-totiž mluvit. To se mi zdálo dost utažené za vlasy.

Frankenstein (1931)

Film mě díky Borisu Karloffovi nadchl ještě víc než kniha a především jsem konečně pochopila ten tragický příběh bytosti, tvora, který ani nechtěl přijít na svět, nikdo se ho neptal a prostě ho stvořili, jednali s ním jako se zvířetem a podle toho jednal i on. Fascinuje mě ten dvojí pohled na věc; na stvůru disponující obrovskou fyzickou silou, otroka pomsty, který ničí co mu přijde do cesty, a nevinné dítě, které se zrodilo do světa, kterému nerozumí, nikdo mu ho nijak nevysvětlil, nikoho se neprosilo o to, aby zde žilo, a všude se setkává jen s odporem, všechny odpuzuje nebo jim nahání strach. V momentě, kdy se poprvé setkává s dítětem, které v něm žádnou ošklivost nevidí, neutíká a ani na něj neútočí, naopak v něm vidí svého kamaráda a strážce, poprvé ho bere za ruku, se ukazuje nevinnost Netvorovy duše, jeho sladká dětstká nevědomost, skrytá za dvoumetrovou fasádou hnijící mrtvoly. Strhující Karloffův výkon film povyšuje o dvě příčky nahoru, krom toho se nedá srovnávat s výkonem žádného z jeho nástupců, Lona Chaneyho, Bely Lugosiho, Glenna Strange, atd. atd. atd. Ve filmu jsou ale dva silné charaktery, tím druhým je samozřejmě stvořitel Netvora, Victor Frankenstein, v podání Colina Clivea. Ona nespoutaná touha vytvořit něco velkolepého je to, co Victora hnalo neustále kupředu a téměř ho to i zabilo. Pocit, jak neskutečně blízko je fantastickému objevu, jaký lidstvo nikdy nezažilo, touha zapsat se do podvědomí lidí za každou cenu, ať už to bude stát sebevíc úsilí. Touha měnící se v šílenství a posedlost.

Candyman (1992)

Je to takových 4,5 hvězdiček...měla jsem k tomuto filmu výhrady ale celkový dojem z něj je velmi dobrý. Viděla jsem ho jedinkrát v životě, když mi bylo pět :), a až teď jsem se k němu zase dostala, a skoro nic jsem si z něj už nepamatovala :). Zklamaná jsem nebyla, ba naopak, a byly i scény kde mi docela zatrnulo. Tony Todd je fešák a o to víc jsem se bála, protože takovýho týpka bych normálně nepodezírala...to a nostalgická vzpomínka z dětství filmu přidává nějaké to plus, ale i tak, rozhodně stojí za to ho vidět. Krom toho, když jsem u zrcadla zkoušela zavolat CANDYMANA :), a druhý den mi v koupelně nad hlavou praskla žárovka, rychle jsem utíkala ven na světlo :) :) :) Móóóc moc pěkný!!!!