• Pohádka

Den poté (2004)

Typická americká slátanina.. Nejdřív docela dobré a zajímavé nažhavení, jen nepřineslo nic nového, proto očekávání něčeho víc rychle opadne a zbyde už jen konec nudy, klasických, očekávaných zvratů..které vlastně už ani nejsou zvraty, každý předpokládal, jak to skkončí a aspoň já jsem to předpokládala správně!! Ničím zajímavý nebo neočekávaná konec, klasický americký happyend a s níkm i ztráta kouzla toho filmu.. Nejlepší hláška?! Připíjím na Manchester United... Lol :D

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Zajímavé téma, ovšem poněkud nudněji zpracované, v některých částích.. Roberts je jako vždy velice oslňující, ale někdy jsem měla pocit, že se trochu přehrává.. A na to, že je toto téma podle pravdivé události, docela neskutečné..

Zrcadla (2008)

Konečně zase jeden z mála "celkem povedených" hororů. Ne že by to bylo mistrovské dílo s promakanými detaily, ale příjemně mě to překvapilo. Hned ze začátku to nabere ty správné obrátky a pak už jen napjatě čekáte, co z toho vyjde.. Keifer navíc hraje opravdu přesvědčivě a vtáhne diváka do "svého světa".. Zajímavý nápad, děj docela odsýpá až na některé nudnější části, kterých naštěstí není tolik, aby se divák začal nudit. Možná trošku přehnané vyvrcholení, ale úplný konec mě teda dostal! Ha ha ha... Dávám 65%..

Zbytečná krutost (1984)

Dokonalé! Úžasné scény, rozmanitý příběh (když už si člověk myslí, že ví, co se stane, naprosto se to zvrtne a tím to udržuje neustálé napětí a originalitu..)! Atmosféra celý film až neuvěřitelně hustá a nepředvídatelná.. Moc zaujativní.. Neuvěřitelné..

Milionář z chatrče (2008)

Ano, opravdu velice krásný a působivý film.. Možná až moc! Má to moc hezké zpracování, zvláště návraty do blízké i daleké budoucnosti. Hlavní hrdina je netypický, ale trochu.. jak bych to řekla, neforemný. Úžasný nápad s úžasným zpracováním, hudbou a vším.. Ale kdybych nevěděla, že zrovna tento film tak všemocně zachvátil letošní Oscary a že jich má na kontě plných osm, ani bych to nezkoušela říct nahlas, že by to tak mohlo být! Možná je to až moc vymodelovaný do dokonalosti.. A nebo se na to dívám, možná jen špatnýma očima.. Ano je to krásný film o lásce, víře, penězích a v neposlední řadě o Indii (Taj Mahal, moc působivá scéna) a o štěstí, hlavně o štěstí.. Pro mě má tento film dvě tváře a záleží jen ta tom, kterou si vyberu, kterou se na něj budu dívat.. Snad až ho uvidím po druhé, rozhodnu se!

V Bruggách (2008)

Dobrá střílečka.. No trochu netaktní a přibarvená, ale herecký výkony v tomto žánru velmi nadprůměrné! Super prostředí, poklidné městečko se dvěma zabijáky, kteří ho vnímají každý jinak a každý ze svého hlediska. Plus jako bonus trpaslík a jednooký skin! Brilantní detaily! Někdy trošku mi chybělo to známé "něco víc".. ale jsem ráda, že jsem se pobavila a nakonec jsem si mohla domyslet svůj vlastní The End..

Než si pro nás přijde (2007)

Ze začátku trošku nudnější, mopžná tak pro starší, kteří už tam myslí na to, co bude se dít, jim.. Ale na to jsem já nemyslela.. Po tom se to docela rozjelo, i když to bylo trošku.. někdy nemožné, aby se to v normálu odehrálo, ale možná proto to bylo pak tak zajímavý!! Freeman i Nicolson jsou jako obvykle dokonalí, oba dva.. a myslím, že jim to spolu sluší xD.. Samozřejmě, herecky.. Strašně mě zaujalo to, že nazačátku jsem jakoby věděla, jak to dopadne..ale dopadlo to úpolně jinak, neočekávaně.. Některé vtipné scény fakt vtipné.. a u smutných. nebo depresivních si zas člověk říká, jak je rád za to, co má.. Krásnej film, ale jednou mi to stačilo, není to úplně my cup of tea..!! Takže za skvělé herecké výkony.. 4 hvězdičky..

Ro(c)k podvraťáků (2006)

V nic jsem před zhlédnutím tohoto filmu nedoufala, takže musím říct, že jsem ani zklamaná enbyla, jen už jsem si to prostě pustit musela.. i když musím říct, že jsem se hoodně přemáhala.. No.. někteří (spíše moji povedení kamarádi) říkali jaik je to úžasný,ale z recenzí se sypaly jen samé negativismy.. Potvrdilo se, že nikdy nemám dát na názor mých (některých) pubertálních kamarádu, ale spíš se řídit kkavlitními názory recenzentů.. Dobře, nenudila jsem se celý film.. jen tak.. ehm 90% xD!! Některé scény mě překvapily, a tak jsem byla ráda, že jsem se aspoň jednou zasmála (od srdce) ale.. Není to nic.. Jen slátanina, s možná i docela dobrým nápadem, ale špatně zreaolizovaným.. Prostě.. Dvě hvězdičky, za snahu a tu jednu vtipnou scénu!!!

Královna (2006)

Čekala jsem od tohot filmu asi víc.. Helen hraje opravdu brilantně, a někdy velmi vtipné, nebo zajímavé scény mě potěšili.. Ale vlastně se vše odehrávalo jen kolem smrti Diany, doufala jsem, že bude více zobrazen královnin život, ve větším časovém rozpětí.. Tony Blair byl pro mě nejlepší postava ale.. kdo ví, jak to tenkrát bylo doopravdy?!.. Možná film pro starší, kteří si ho více vychutnají.. ale přiznávám, že jsem se ani tolik zas nenudila.. Mám pocity spíše smíšené, když se nad tím ale zamyslím, převládají ty kladné..

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Těšila jsem se na tenhle film už dávno.. a ne jen proto, že dostal tolik nominací na Oscara a taky ne jen proto, že v běm hraje úžasný Brad.. Hlavně pro ten příběh..ano je zde konečně něco nového a neotřelého (pokud nepočítám ostrov Pultanelu z Arabely..) Nezklamal.. Brad Pitt dokáže pravděpodobně zahrát úplně všechno, a i když Cate ani zdaleka není tak Výjimečná (v tomto filmu) jako on, hodí se na to skvěle a i mávnu rukou nad tím, že je tak trochu prkenná... Režie úžasná a příběh prostě dokonalé.. Kamarádka po skončení prohlásila že je to až tak dokonalý, že to tím ztrácí to kouzlo.. souhlasím s tím, i ne.. Ano, možná je to až moc dokonalý.. Ale to kouzlo v tom je... A bude, aspoň pro mě.. Zanechalo to ve mě zvláštní pocit... 5 hvězdiček bez rozmýšlení...