Upíří deníky (2009) (seriál)

1. série: Jsem šťastná že po tolika napodobeninách Stmívání je tady konečně něco, co žije vlastním životem - co není tak neuvěřitelně kýčovité a hloupé. (No řekněte - ve Stmívání je upír skoro nezničitelný a ještě ke všemi na Slunci krásně poblikává.) Největší zalíbení jsem našla především v hlavním záporákovi, Damonovi, který má neustále nějaké vtipné hlášky, které vás prostě musí rozesmát, a v Katherine, která je tak protivná, až vám nakonec bude připadat neskutečně sympatická. Samozřejmě - v seriálu jsou i scény, které by tam rozhodně nemusely být. Elena a Stefan, to je pár, který je prostě předurčen být spolu. Tak ať už se rozejdou! Ve třetí sérii se mi velmi líbí návrat Původní rodinky, takže doufám, že z toho nakonec bude ještě mnohem lepší, než jsem předpokládala. 4. série: Je jasné, že scénáristům docházejí nápady. Kvalita dílů se již zde pohybuje jako na horské dráze. například vánoční epizodu bych hodnotila jako nejhorší vůbec. Asi. Oni vědí, proč tyhle seriály neřeší svátky.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bravurní zakončení série o Harry Potterovi. Děj rychle odsejpá, efekty jsou pěkné, jen škoda, že se scény v Tajemné komnatě natáčeli jen na zeleném plátně. Vypadá to neuvěřitelně nepřirozeně. Jinak ale myslím, že je to skvělý film, který rozhodně nezkazí večer.