Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátora zbožňuju už od malička, kdy jsem se vždycky bál T-1000. Nejlepší Arnoldův film všech dob. Je zde ve vrcholné formě. Cameron je pro mě bůh za tento výtvor. Film graduje a graduje az do skvělého finále ve slevárně s hláškou Hasta la vista Baby, tu prostě musí znát každý. Velice si přeji aby se nejbližší příběh o Terminatorovi povedl alespon z poloviny jako tento, ikdyž to bude úplně z jiné doby.

Dokonalý trik (2006)

V tomto veledíle mistra Nolana se střetnou mí dva top herci současnosti Bale a Jackman. Mám rád filmy na které se musím podívat třeba dvakrát i třikrát než pochopím plně celou pointu a všechny detaily. Skvěle zahrané jak od obou hlavních charakterů tak i od vedlejších rolí jako vždy perfektní Michael Caine, skvěle též zahraný Nikola Tesla v podání Davida Bowieho! I Andy "glum" Serkis se neztratí. Film mě ani chvíli nenudil a stale sem dumal jak to ten Borden jenom dělá . Určitě bych ho zařadil do své Top 10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tohle je prostě bible, kterou můžete vidět milionkrát a stejně se budete bavit a stále dokola opakovat kultovní hlášky a rozhovory. Musím říct, že sem si velmi oblíbil i zdejší český dabing a to sem normálně totální odpůrce. Pulp Fiction sem viděl poprvé jako malý kluk a moc se mi to tenkrát nelibilo a nechápal sem to, avšak o několik let později kdy už jako zkušený filmový divák sem sjel PF znova, zamiloval sem se!Nechápu, kde tenkrát Tarantino sebral takové skvělé obsazení, které je třešničkou na dortu.Pulp fiction je kult, kdo neviděl přichází o hodně.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Miluju Star wars filmy , celou tu kontinuitu této ságy jak je vše provázané a jak to už tenkrát měl Gerge pěkně vymyšlené! Každopádně pomsta sithů je pro me po staré trilogii vrcholový díl na který se podivam kdykoliv znova rád ať už kvůli soubojům se světelnými meči nebo kvůli dokonalé přeměně Anakina na Lorda ze sith. Velice sem zde ocenil odkazy na starou trilogii ať už je to loď budoucích povstalců nebo třeba Moff Tarkin sledující stavbu hvězdy smrti. Pro mě dokonalý film , který si můžu pustit kdykoliv.

96 hodin (2008)

Akční snímek minulého roku? Pro mě určitě jeden z top akčních filmů. Liamovi sem to i přes svůj věk věřil a dokázal to! Skvěle sem se bavil. Když se mi film dostal do ruky nevěřil sem tomu, nechtěl sem tomu dát šanci. Ještě však, že sem to neudělal. Dostal sem přes 90 minut akční jízdy, která se sice po pomalejším rozjezdu zastavila až u konce. Good luck

Temný rytíř (2008)

Absolutní nářez a skvělá podívaná! Musel jsem na to jít 3x do kina a pokaždý objevoval nové skryté momenty a hlavně pokaždé sem žral výkon Heatha Ledgera! Jestli nedostane oskara za tohle tak už nevím. Heath odsunul všechny herce až na druhou kolej . Ch.Bale zde pro mě byl dokonce trojka , díky "bílemu rytíři" Aaronu Eckhartovi! Temný rytíř byl tak akorát dlouhý pro mě. Přál jsem si však aby nikdy neskončil a věděl, že už nikdy takhle skvělého Jokera neuvidím. Doufám, že se dočkáme dalšího pokračování! Bohužel bez krále všech kriminálníku to už nebude ono!