Dobrý voják Švejk (1956)

prostě kniha je kniha. Film je také úžasný, ale dávám jednu hvězdu dolů proto, že hlavní postavu vidím jinak, než režisér, či pan Hrušínský. Vidím spíše člověka, který se zoufale snaží vyhnout válce. Kdyby nám to ovšem bylo v knize takto polopaticky sděleno, ztratila by se polovina humoru. A to si Hašek nemohl dovolit, protože humor byl jeho život. Myslím, že Hrušinský viděl více Ladu než Haška. Koukám, že si toho všiml i Marigold. Vynikající Miloš Kopecký.

Osamělá kočka (2000)

zajímavý námět, zajímavá žena, tahleta Asia. Ale nějak ten film nefunguje. Možná proto, že nefunguje ani život hlavní hrdinky a zároveň tvůrkyně filmu. Prázdnota showbusinessu se možná nedá zachytit "zevnitř". Možná, že nosnou myšlenkou mělo být to, že hrdinka je zároveň "celebritou" i naivním divákem. Je celebritou, ale na koncertě rockové skupiny nemá daleko k jednání grupies. Je "hrdinkou" i obětí šíleného světa. Šíleného světa popkultury, kterou vytvářejí šílenci - jak jinak, jako Asia Argento alias Anna Battista. Co si AA a AB jen počnou se svými takto rozehranými životy? A co si počneme my?

Lest We Forget: The Video Collection (2004) (hudební videoklip)

Manson si vybral vhodnou spolupracovnici. Asia Argento zřejmě jede na stejné vlně. Klipy (S(AINT a Personal Jesus jsou spíše šálkem mé kávy, než třeba klip Sweet dreams. Ten mně připadá, narozdíl od jmenovaných, především nechutný a až pak možná invenční. Se samotnými písněmi je to naopak :) AA také natočila nedoceněný film "Srdce je zrádná děvka" s Mansonem v jedné z rolí. Tomu kdo unese Mansona, doporučuji obojí - klipy i film.