Camelot (2011) (seriál)

Prva cast bola este celkom fajn....ale to co nasledovalo potom, by som dal niekomu pozerat jedine za trest. Nuda, debilita, neschopnost hercov, neskutocne stupidne dialogy a lacna vyprava. Ruky preč, nemate tolko casu aby ste pozerali tuto blbinu.

Všemocný (2011)

Skvelý Cooper, skvelý vizuál a celkovo wooow efekt - po ktorom však vystrkuje rohy ubíjajúci a predvídateľný scenár. Škoda. Prva polovica je však perfektná.

Penn & Teller: Bullshit! (2003) (seriál)

Perfektna sranda ktorá ucelne a jednoznacne rozbija rozne pseudo-mambo džambo. Serialova ucebnica kritickeho myslenia. Silne odporucam. Krydymu na druhej zase odporucam nech zostane pri jeho oblbenej ordinacii v ruzovej zahrade.

Sanctum (2011)

Film som nevidel v 3D ale v krasnom bluray, takze 3D riesit nejdem. Spociatku som bol velmi skepticky kedze film skoruje podpriemerne hodnotenia takmer vsade. Po zhliadnuti vsak musim povedat ze to ani zdaleka taka katastrofa nebola.A kedze nejdem pisat siahodlhu recenziu ...poviem to takto: skvela klaustrofobicka atmosfera,skvele akcne sceny a relativne atraktivny vizual - na druhej strane priemerní, miestami hodne patetickí herci - avsak ku koncu mi bola ustredna dvojica celkom sympaticka; vela nechybalo a mohla to byt bomba...takto je to "len" nadpriemerny blokbaster so skvelou atmosferou - nedajte sa odradit srackoidnymi hodnoteniami, urobte si finalny obraz sami...

Obřad (2011)

Pre mna jedno velke prekvapenie. Cakal som maximalne priemernu zalezitost - dostal som skvelý exorcistický thriller s prímesou horroru. Skvela potemnelá atmosféra, mne velmi sympaticky hlavny hrdina, dokonalý Hopkins a pár slusných mykaciek. Ak sa vam pacil exorcism of emily rose alebo napr. filmový Constantine, tak urcite okoštujte.

1984 (1984)

Sklamaný som.Hodne. Zase raz pojdem proti verejnej mienke. Film ma relativné dobré hodnotenia world-wide. Ja som vsak po jeho zhliadnutí zostal hodne,hodne sklamaný. Mizerné herecké výkony, škaredá herečka v role Julie (ok.toto je subjektivne, len jednoducho takto som si ju v knihe ani zdaleka nepredstavoval a ukrutne sa mi tam nehodila) a celkovo dej mi prisiel velmi zvlástne podaný (tj. ten kto knihu necítal nepochytí 50% scén).Na druhej strane to ma celkom fajn atmosferu a soundtrack. Oproti knihe je to vsak neskutocne slaby odvar.

Zelený sršeň (2011)

Skvela chemia medzi Rogenom a Chou, nepotrebna a nevyrazna Cameron Diaz; nadherne akcne sceny, silna komiksova atmosfera, kvázi originalne hlavne duo ale na druhej strane ista plytkost,hudobna nevyraznost a prevarenost super-hrdinskeho zanru.

Gulliverovy cesty (2010)

Nastavovana kaša s tradicne charismatickym Blackom ktory hra taku istu postavu ako snad v kazdom jeho filme. Samoučelne a nepotrebne 3D, 100x opakovaný motív, minimum skutočneho vtipu a v zavere nuda...na druhej strane vsak miestami celkom prijemna rozpravkova atmosfera.

Hon na čarodějnice (2011)

Nicolas Klietka a Hellboy v miestami celkom slušne atmosferickom ale v konečnom dosledku nedotiahnutom a priemernom historicko/fantasy kinohite.