• Fantasy

Young Justice (2010) (seriál)

Odpusťě si animace Robinovi hlavy při hackování a máme tu slibný comicsový seriál ;-). Už to trochu chtělo proslavit mladší ne-příliš známé postavy. Hodnocení se může ještě změnit po nových dílech, uvidíme.

TRON: Legacy 3D (2010)

Takže začnu pro rejapli. Nevím, co čekáte, když jdete do kina na film od Disneye? Nečekanou zápletku a hluboký filosofický přesah (kterého tam bylo více méně celkem dosti, na to co jsem čekal)? Já si to teda užil velmi. Hudba a atmosféra úplně vynikajícní a efekty výborné. Bohužel původní Tron jsem neviděl, proto mě tenhle nápad nadchl, i když jde pouze o rozvedení původního díla. Jen to 3D...Co to se všema je? Proč všude cpou násilně 3D efekt, když si ho pak člověk stejně ani nevšimne, akorád za to vyplázne o 50 navíc (jo proto). No každopádně stylizace Tronu se mi moc líbila, k čemu bych to asi přirovnal - Star wars/Matrix/Equilibrium/Pátý Element :-). Jo a Olivia Wilde je kus!!!

Panna nebo orel (2010)

Celkem zklamání pro mě. Jelikož jsem teenager a střední mám teprve chvíli za sebou, tak mi tato zápletka přijde uvěřitelná asi jako Santa Claus. Nejspíš proto že dnešní mládež přichází o své panenství klidně dřív jak před 15. rokem a každému je to fuk, kór na střední. Takže mi toto přijde jako za vlasy přitažená pohádka, kterou dělali američtí katolíci ve své totální ilusy o dnešní mládeži. Ovšem herečka ve své roli velmi sympatická a film byl místy celkem vtipný, bohužel nic převratného. Škoda, čekal jsem víc...

Počátek (2010)

Stejně průkopnické jako první Matrix. Daleko více strhující a napínavé, vynikající hudba, navíc toto složení herců dirigovaných Nolanem -> a máme tu asi nejlepší film roku 2010. :-) Nevím co dál můžu dodat, protože zkritizovat nemůžu a ještě teď mám spadlou čelist. takže můžu jen tento skvělý film doporučit, aby si každý udělal vlastní obrázek.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Sakra pořádnej zombie serioš a ještě podle komiksu! Ten první díl mě pohltil asi jako celej Já, Legenda... :-) fakt paráda!

Já, padouch (2010)

Jdete se do kina zasmát a pobavit při příjemné 3D pohádce a hle, ono to fakt sedí. Konečně pořádný animák s humorem, který je kompromisem pro děti i dospělé, a skvěle pobaví oboje. Postavy tipu mimoňů tu už dlouho nebyli a já si je hned oblíbil ("Zadek...hahahaha, Zadek...hahahaha" :-D -> i když to teď zni infantilně, tak ve filmu je to skvělá scéna), jediný čeho lituju, že sekvence na horské dráze nebyla trošku delší, protože to bylo ve 3D fakt skvělý a závěrečný efekt u titulků, kdy se 2 mimoni předháněj, kdo dosáhne dál do publika je taky výbornej nápad. Zábava pro malé i velké, musím doporučit.

Machete (2010)

Tak a je to tady, budu za hnidopicha. Mám sice rád sadistické, krvavé a nesmyslné vyvražďovačky od Rodrigueze, ale očekávám taky pestrou paletu charakterů a aspoň náznak záměru jejich jednání... To že nejhnusnější mexikánec se stále stejnou grimasou celej film, prohodí za celej film tak 3 věty, vyzkouší si, jak se vraždí s veškerým zahradnickým náčiním, vymlátí celej Texas a vojede všechny holky, a ne jen tak ledajaký, ale takový kusy, to všechno mi opravdu k radosti nestačí. Film si hraje na to, co není a přijde mi příliš přeceňován, aspoň že Seagal byl hustej. Víc než průměr mezi Rodriguezovejma filmama a Tarantinovkama to není ani omylem. A mezi normálníma filmama tím spíš ne...prostě zklamání a doufám že kischt Danny Treja zas nějakou dobu neuvidím.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott Pilgrim je jako komiks úžasnou záležitostí! Film jako takový nejspíš také. Nemůžu nezaujatě porovnat, jelikož je pro mě hlavní měřítko autentičnost s komiksem. Jak už to tak bývá, ta se tu a tam vytratila, někdy k lepšímu, jindy k horšímu. Chápu, že nelze na plátno promítnout komiks stránku po stránce. Zaprvé by to bylo asi trochu nudné, a zadruhé TO PROSTĚ NEJDE, jelikož věci, co vypadají dobře v komiksu, nemusí vypadat dobře na plátně. Ale i tak vystylizovaný a přeefektovaný Scott Pilgrim je výborný film a já si ho užil jak malý kluk! Trošku ale lituji diváky neznalé předlohy, protože v tom musí mít slušný guláš. Některé věci se totiž oproti komiksu děly až moc rychle a téměř neuvěřitelně, k tomu navíc ten rychlý střih. Jediné zklamání pro mě bylo nevygradování postav. Když jsem četl komiks, plně jsem chápal, proč Scott za Ramonu pořád bojuje. Když jsem viděl film, nechápal jsem, proč se na to nevykašlal po prvním souboji. Každopádně jako správný fanda komiksů, filmů podle komiksů a unikátních projektů jako tento (a výborné hudby), si tento film prostě musím zařadit do své TOP 10.

Karate Kid (2010)

Je to pro mě celkem rozporuplné... Film se mi jako takový líbil a celkový dojem by byl za 4 hvězdičky. JENŽE, a teď co mi nesedělo: ?Čína jako krásná a barevná země?, Jaden Smith je příliš malý pro svojí roli, původní představitel Karate Kida by ho zašlápl, tudíž ač ten film je místy, hlavně závěrem, působiví, tak pořád je to ještě malej usmrkanec a jeho životní "drama", mi zas tak dramatické nepřijde. Ale souboje pěkné, filosfoie bojových umění taky a vykreslení chápání tradičního bojového umění přiblblým amerčanem je taky celkem trefné. Jackie opět zmákl svou roli velmi dobře a proto asi dám na ten celkový dojem a nebudu se nimrat v detailech, protože to by možná skončilo 2 hvězdama... Jo a co zas ten českej dabing :-( :-( :-(????

Eragon (2006) odpad!

Trapné, špatné a ještě horší...Nesnáším knihu a film ještě víc. To, že 15-ti letej jouda okopíruje z ostatních fantasy co může, a pak to slátá dohromady ve stylu počítačového rpg mě opravdu irituje, ne-li přímo uráží. Bohužel znám a četl jsem klasiku jako Tolkien, Feist a Pratchet, a musím říct, že tenhle rádoby fantasy Star wars (určitě jste si těch podobností všimli) jim nesahá ani po paty. Nemluvě o příšerném výstupu hlavního hrdiny. Film o tom, jak z vesnického burana k "drsně" řvoucímu bojovníkovi a svůdníkovi o 150 let starších žen, a to vše během 60-ti minut, jsem opravdu ještě neviděl. Eragon, stejně jako mega crap Stmívání, mě minul a míjet bude dál.