The Persuaders! (1971) (seriál)

Zápletky pár epizod, které se snaží od akčnější pojetí, jsou na dnešní dobu asi už poněkud vyčichlé, ale zbytek, který čerpá z odkazu britských vražd se záhadou, Ealing comedy (A Death in the Family je jasnou poctou legendě Kind Hearts and Coronets) a spol., je bez problému dívatelný i dnes. Což je z velké míry zásluha týmu stojícího na druhé straně kamery - Brian Clemens, dlouholetý scánárista Avengers (Johna Steeda a spol., ne Marvel), stvořitel Profesionálů; Terry Nation, dlouholetý scénárista Doctora Who, stvořitel Daleků a Blake's 7; Robert S. Barker, dloholetý producent The Saint. Buddy chemie ústřední dvojice Jozefína-James-- teda Curtis-Moore -- stříká na všechny strany. Každý je jiný - Curtis americký self-made man, Moore anglický šlechtický playboy narozený se zlatou lžičkou v puse. A jejich vzájemné slovní přestřelky a špičkování jsou tím hlavním drahokamem kvůli kterému stojí za to se na tento kousek podívat i po 50 letech, nezestárly dodnes, i protože jsou z podstatné části improvizované.

Film roku (2021)

V nejlepší tradici podivných kousků co občas vyjdou za Španělska (zde mix s Argentinou) a potěší na duši i na mozku. Ústřední trojúhelník šlape naprosto dokonale, z plátna vyloženě sálá jak si ten film všichni užívají (a Penélope sálá už tak nějak z principu ;) ), dialogy jedou jak po másle, naprosto skvěle dotažený minimalistický vizuál, často se spoustou negativního prostoru, a občas zajímavé hrátky se zvukem. A celou dobu má člověk takový ten možná trochu přiblblý blažený úsměv na tváři, protože si to skvěle užívá. P.S. není to ani drama, ani komedie, je to prostě svoje

Peacemaker - Přečtený Murn (2022) (epizoda)

Montáží v této epizodě myslím Gunn způsobil milióny ultimátních nerdgasmů - jen tak dále, dva díly ještě zbývají :)

UnREAL (2015) (seriál)

Zatím po pilotu to vypadá na krásně cynický pohled do zákulisí reality TV, herecké obsazení šlape skvěle, kreativně to má v rukou Marti Noxon, takže je tu celkem vysoká pravděpodobnost, že to bude výborná jízda :)

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Pro mě osobně trochu zjevení z modrého nebe, sedlo mi to jako prdel na hrnec :)

Útěk z New Yorku (1981)

King Bčkových osmdesátek, klasika všech B-klasik :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Prostě slušná Bčková řezničina ala 80. léta s nadupaným rozpočtem, působí jako sequel za pár šupů natočené jedničky. V dnešní době na to musí hodně lidí zírat jako na svaté zjevení (a díky filmovým bohům za něj), každopádně na největší Bčkové fláky 80. let to nemá...

Falešný Hollywood (2015) (seriál)

Hodně příjemné a zábavné překvapení. Nejde o nic hlubokomyslného o smyslu života a tak, čili nějaké rozvinutí duchovna nečekejte. Jen hodně dobrou hovadnou srandu s absurdními zvraty a známými tvářemi v epizodních rolích, které také končí poněkud absurdně. (po 6 dílech z 10)

Galavant (2015) (seriál)

Něco takhle skvěle hovadného tu už dlouho chybělo a díky dvacetiminutové stopáži na epizodu to má výborný drive. A čistě řemeslná stránka jde ruku v ruce.

Stanice číslo 76 (2014)

Jako pozor, tohle není (!!) žádná parodie nebo groteska, ani poslední dobou populární retro styl (American Hustle a spol.). Tohle je zkrátka a jednoduše scifi film ze 70. let se vším všudy - výpravou, scénářem, hereckým projevem, kamerou, režií...