• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Začátek je parádní vizuální podívaná s tradičně dobrým Cruisem a zajímavou Riseborough. Bohužel s příchodem Kurylenko a Freemana film hodně moc ztrácí, hlavně na příběhu. Lepší 3*.

Poslední dny na Marsu (2013)

Po skvělém snímku Europa Report přichází toto zklamání. Hlavně co se týče obsahu. Příběh není vůbec originální naopak mdlý a nezajímavý. Silnější 2*.

Enter Nowhere (2011)

Objektivně asi za tři ale tu atmosféru a tajemno jsem si neuvěřitelně zamiloval a uvítal bych klidně delší prosřední pasáž. Scott Eastwood je velmi přesvědčivý a Sara Paxron je ozdobou celého snímku. Ještě musím pochválit výbornou kameru, zneklidňující hudbu a prostory. Mínus je bohužel konec. Ani tak pointa jako jeho způsob natočení ale i tak převládá veliká spokojnnost.

Zmizení (2013)

Atmosferická, napínavá a velmi syrová podívaná která mě dost rozložila. Musím ale říct, že jsem to očekával a taky se na to těšil. Jednoznačně plný počet. P. S. Chci mít tik a účes jako detektiv Loki.

V zajetí démonů (2013)

Jsem rád, že už je to za mnou. Neskutečně intenzivní a znepokojivý zážitek.

Trans (2013)

Vskutku velmi originální počin s chytrým scénářem, kterému kolem půlky škodí menší překombinovanost. Avšak závěrečná pasáž je neskutečně dobře zvládnutá, hlavně po hudební části. Ostatně toto bývá u Boyla dost často zvykem. Moc se mi osobně líbila závěrečná scéna, kde se výborně předvedl Vincent Cassel. Kvůli Rosario Dawson, kterou nemusím a menším výtkám ke scénáři to není plný počet ale i tak jsem spokojený. Silné 4*.

Malá princezna (1995)

Pohlazení po duši. Se Sárou jsem prožíval dojemně každičký okamžik a velice jí záviděl a obdivoval její silný charakter. Film je řemeslně na skvělé úrovni jen ho trošku sráží do kolen slabší konec.

Pouť (2010)

Velice slibný náměť a i začátek filmu kazí příliš dlouhá stopáž a chvílemi mizerně nudný scénář. Nebudu říkat, že to ve mě nic nezanechalo ta myšlenka je dost silná na to, aby v hlavě aspoň nějaké střípky zůstaly ale z tohoto se dalo dostat mnohem více. Zapracovat se mělo hlavně na dialozích, které byly dosti otravné a na trošičku lepším výběru herců. Začáteční myšlence jsem podlehl ale ke konci už jsem do dokoukával jen z povinnosti. Slabší 3*

Madonna (1984) (video kompilace)

Borderline feels like I'm going to lose my mind you just keep on pushing my love over the borderline.

K zázraku (2012)

Upřímně mě to nebavilo jako třeba Strom života a ani do výběru herců se mi Malick tentokrát netrefil, hlavně Affleckem to dodělal ale pár dnů po zhlédnutí filmu si pouštím některé pasáže znovu a znovu o už si nevychutnávám jen krásné záběry Lubezkiho famózní kamery ale více se vžívám do děje a objevuji momenty, které provází například i můj život. Najedenkrát je to hrozně těžké zhlédnout a nedá se na vše pořádně soustředit a hlavně to nejde plně ocenit. Chápu všechna hodnocení ale toto dílo v sobě skrývá něco více.