• Krátkometrážní

#Žiju (2020)

Skvělá odpočinková záležitost, která bohužel chvílemi lehce nudí. Za zmíňku stojí oba dva sympatičtí herci zvláště pak představitel mužské role jehož grimasy několikrát slušně pobavily.

13: hra smrti (2006)

Námět k tomuto snímku se mi velmi líbil ale to provedení nestálo za nic. Scénář podprůměrný a všichni herci byli hrozní. Nechutnosti mi moc nevadí ale tady byly zbytečné, tady měla být hlavně atmosféra což byla jen chvíli na začátku. Pak začaly zhovadilosti a amatérské triky.

2 $ocky (2011) (seriál)

Nikdy jsem sitcomy neměl moc v lásce ale tato novinka mě po dlouhý době donutila vidět celou první sérii dvakrát a to už je co říct. Po Californication moje druhá závislost.

30 minut po půlnoci (2012)

Chladný film s minimem emocí a docela i přepálenou stopáží ale i přes tyto lehké zápory mě dokázal příběh skvěle vtáhnou do děje. Za to hlavně vděčí výbornému začátku, kde kraluje Jason Clarke. Prostřední pasáž až tak záživná není ale všechno zachraňuje bravurní Jessica Chastain a příprava na závěrečnou akci, která snad už bude zajímat většinu diváku. Hodně záleží jak toto vyšetřování koho zajímá jinak to až na herecké výkony nemá skoro co nabídnout. Mě to celkově zaujalo a hodnotím nadprůměrně.

400 Days (2015)

Obrovské plus za to, že se to neodehrávalo celé jenom v krytu a celkem brzo se vyleze ven a atmosféra s nejistotou se dá krájet ještě mnohem více než v krytu. Chyby to má ale zdejší hodnocení je podle mě až příliš přísné. Po dlouhé době správně mysteriózní film s pořádnou dávkou napětí. Konec bude asi vadit všem a já ho tak trochu očekával ale tohle moc nešlo racionálně ukončit.

8 žen (2002)

Tak jednoduchý ale nesmírně hravý a zajímavý film hýřící všemožnými barvami. U všech osmi protagonistek bylo vidět, že si své role naplno užívají a to je potom radost pohledět ale přece jenom z máho pohedu herecky vévodila Isabelle Huppert. Některé hudební a taneční prvky byly geniální, zvláště pasáž od Emmanuelle Béart, (která vypadá už tak dvacet let pořád stejně) se mi líbila ze všech nejvíce. Nadruhou stranu mi některé vadily ale bylo to tak půl napůl. Do dokonalosti chybělo málo snad jen, kdyby se tam objevila i Audrey Tautou nebo Mélanie Laurent tak by to bylo za plný počet. Takto to jsou silné 4*.

96 hodin: Odplata (2012)

Čekal jsem teda větší průser ale v rámci možností jsem spokojen. Nejdůležitější bylo, že si pokračování zachovalo stejně zběsilé tempo jako v jedničce až do konce. Mínusů už zde ale bylo víc, třeba výměna Paříže za neatraktivní Istanbul, slabý scénář, děsný střih a už několikrát zmiňované Megatonovi nepřehledné akční scény. Liam byl opět ve skvělé formě a výborně se doplňoval s atraktivní Grace, která zde dostala o hodně víc prostoru než v předchozím filmu. Silné 3*.