Dannyho parťáci (2001)

Miluju filmy s inteligentními loupežemi a tohle je jeden z nich. Vždycky si pak říkám, proč člověk, co dokáže vymyslet tohle, točí filmy a radši taky něco neukradne. :))) PS Taky jste si všimli, že Brad Pitt neustále něco jí? Že by měl tasemnici?:)))

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Rozhodně se čtvrtý díl už hodně vzdálil od prvního (a to v tom dobrém slova smyslu). Je daleko temnější a v některých chvílích to rozhodně není podívaná pro malé děti, přestože je stále mladým přístupný. Jak už všem bylo od počátku jasné, je příběh hodně osekaný, což při délce knihy bylo nezbytné. Nedozvíme se tudíž tajemství Rity Holoubkové ani to, proč je Hagrid a madam Maxim tak nadměrného vzrůstu. Zcela vynechána je postava Ludo Pytlouna a skřítka Winky. Tohle vše však příběh nijak nezničí, možná to dokonce posiluje soustředění na hlavní dějovou linii. Já osobně jsem se těšila, až uvidím škvorejše v celé jejich kráse, ale i to se dá oželet:) Věc, která mě naopak velice překvapila, bylo to, že režisér vynechal závěrečný dialog Harryho, Brumbála a Kornelia Popletala. Ten naopak považuji za jeden ze zásadních v celé knize (To, že Vy-víte-kdo žije a vrátil se k moci a že ministerstvo nic takového nepřipouští a distancuje se od toho). Další věc, která mě zklamala byl samotný Voldemort...vypadal tak nějak normálně:) Přidala bych mu víc vrásek a jizev a nějaké vy žíly týsující se pod kůží, A hlavně a rozhodně chraplavý děsivý hlas. Nevím jak ostatní, ale já se ho ani trochu nebála, naopak s tím svým nosem vypadal poněkud komicky. Ale abych zas jen nekritizovala. Je poznat, že Newell umí točit romantické komedie. Všechny vtipné momenty se mu podařili na jedničku. V tomhle Goblet Of Fire ostatní díly totálně převálcoval. Ron je v tom svém koktání a vrhání vyděšených pohledů na opačné pohlaví nedostižný a Filch se jako komická figurka opravdu povedl. Celkově bych napsala, že první polovina filmu byla brilantní a v té druhé už to poněkud kulhalo, až to dokulhalo k takovému nic moc závěru, který bychom po shlédnutí začátku filmu nečekali a který by pasoval spíš tak do prvního dílu. Newell Cuaróna prostě nepřekonal, ač se snažil jak mohl.