Hulk (2003)

Velmi podceněný film...

Spáč (1973)

Bláznivá komedie s prvky grotesky, která příběhem trochu připomíná Orwellův román 1984. Dobře jsem se bavil.

Poslední lvi (2011)

Nebudu jeden z těch, kteří budou hodnotit film podle toho, zda v jeho závěru byla žádost o peněžní pomoc (viz. komentář od Hanyou, která by mohla vysvětlit, jak by jeden štáb mohl pomoct úbytku lvů, nebo komentář od daEmoNickY, který tvrdí, že komentář je neinformativní - to, že je expresivní a plný metafor neznamená, že nepřináší užitečné informace). Film je dokonalou poezií přírody hrající na estetický cit diváka (to by měl každý film, ne?), která je podtržena oslňujícím hlasem Jeremyho Ironse s vytříbeným komentujícím monologem. Podle mě snaha vybrat peníze na dobrou věc nemůže být krásnější.

Lítám v tom (2009)

A tak nevím, jestli jsem nějaký buran či co, ale tenhle film ve mně zkrátka nic nezanechal. Byl dlouhý, nudný, ukecaný. Pointa krásná, trochu předvídatelná, ale to na její hodnotě nic nemění. Bohužel mám rád filmy, na které do příštího dne nezapomenu....

Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut (2009) (TV film)

Prostě ne! Pro mě tato verze Children of the Gods znamená jedno velké zklamání. Problém je následující: Většina rozšířených verzí filmů, které jsem měl možnost vidět, dává díky dodatečně přidaným scénám větší smysl, než jejich původní protějšky. Bohužel to se nestalo u tohoto filmu, právě naopak! Tato přestříhaná verze Children of the Gods dává mnohem menší smysl než verze původní a navíc se na ni nelze dívat jako na samostatný film vzhledem k tomu, že vlastně startuje celý seriál. Efekty taky nejsou kdovíjak vylepšené, a proto mi nezbývá než takhle nízké hodnocení. Původní verze je zkrátka lepší. A to se považuju za fanouška SG světa.

Wilfred (2011) (seriál)

Ano! Při zpětném pohledu na celek seriálu musím zhodnotit pěti hvězdičkami, protože tenhle druh humoru mi vyhovuje. Ryan je stoprocentně blázen a je příjemné vidět tomuto bláznovi do hlavy. Samozřejmě to, že vidí psa své sousedky jako chlapa navléknutého do podivného psího kostýmu a vede s ním duchaplné konverzace, vede k vnitřnímu vývoji Ryana z introverta v trochu méně introvertní a průbojnější osobu. Tento vývoj vrcholí v závěru seriálu, kdy se z Ryana opět stává osoba, jíž od počátku seriálu nechtěl být, a který je nutné hodnotit jako jeden z nejlepších, jaké jsem viděl.

Jiná země (2011)

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné myšlenky. Že je ve filmu upozaďována sci-fi stránka, mi nevadí. Vlastně otázkou je, jestli vůbec upozaďována byla. Vzato z jistého úhlu to bylo sci-fi až až. Že se film nezabýval globálními aspekty, které úkaz Země 2 zasáhl, neznamená, že byla sci-fi stránka upozaděna, spíše naopak sci-fi žánr se zaměřil na individuální osudy (respektive jeden osud) a na otázku, co by mohlo být, kdyby....Že na tuto otázku neodpovídá film explicitně vůbec neznamená, že je zde málo sci-fi prvků. Film je o emocích, které způsobil úkaz Země 2 na naší obloze, o výčitkách svědomí, o vyrovnání se s nimi, o překonání sama sebe, o tom dostat druhou šanci a napravit své chyby.......

Torchwood (2006) (seriál)

Torchwood: Miracle day: Hodnocení po prvním díle: Rozjezd výtečný na několika úrovních a o několika postavách v různých anglicky mluvících zemích, které se (nejspíš) dají dohromady, aby vyřešili v prvním díle nastolený problém. Dobré na tom je, že problém je opravdu jenom nastolen, ale zatím není řešen, neboť se vím, že s tím bude mít něco společného Torchwood. Samotný problém je tak upozaděn. Tempo prvního dílu slušně odsejpá a jsem zvědavý na další díly (PS: Scénu s vybuchující helikoptérou je třeba brát s rezervou, neboť tvůrci si zřejmě neuvědomili, že vybuchující předměty vyvolávají tlakovou vlnu). Hodnocení po šestém díle: Musím uznat, že tato série je, v porovnání s předchozími třemi řadami, úplně někde jinde. Je dospělejší, komplikovanější, sofistikovanější a považuji ji za zajímavou sondu, která nám ukazuje, co by se stalo, kdyby lidé opravdu přestali umírat. PS: Američtí vojáci musejí být velmi křehcí, když je dokáže složit jedna rána pěstí do obličeje.

Captain America: První Avenger (2011)

Lituju, že tohle není doba oněch snadno zapamatovatelných znělek, které by podkreslovaly atmosféru filmu a dodávaly těmto komiksovým superhrdinům na ikoničnosti, jako tomu kupříkladu bylo u Supermana či u Burtonova Batmana. Ale nevadí. Captain America není nejlepší film, jaký jsem viděl (z Avengerů u mě pořád vede filmové zpracování Iron mana), ale natočený být musel, aby se mohl příští rok zařadit mezi The Avengers. Film jako takový je oslavou starých hodnot a ctností, kterými Steve Rogers oplývá a nebojí se kvůli nim podstoupit svou proměnu v Captaina. Obdivuju zde práci návrhářů, kteří jistě odvedli slušnou práci při navrhování kostýmu hlavního hrdiny, tak aby nevypadal poněkud...směšně. Co se zpracování filmu týče, tento film by se hodil jako propaganda do doby druhé světové války, a podle toho je asi stylizován, což mi nijak nevadí, je třeba na to koukat s jistým nadhledem. Najde se zde i pár logických přestřelů, ale celkový dojem filmu nekazí. Celkově se mi Captain America zdál být mnohem velkolepější než takový Thor, a proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Pokud má divák rád komiksové filmy slušně nabité jak akcí tak i duchaplnými dialogy, pak se u Captaina nudit nebude.