• Thriller

Porota (2003)

Herecké obsazení klasika pro podobný žánr, funguje to celkem v pohodě, i když ta konstrukce je silně přitažená za vlasy a lze silně pochybovat, že by se to mohlo podobně seběhnout i v reálu včetně toho "překvapivého" rozsudku. Taková moderní pohádka jak jednou dostala zbrojařská lobby přes prsty. Každopádně kvalitní film.

Wakefield (2016)

Dávám 3x hvězdy za docela originální scénář, který však měl podle mě větší potenciál, než se podařilo tvůrcům vytěžit. Jeho kouzlo spočívalo hlavně v tom, že možná každý by podobnou zkušenost chtěl někdy zkusit a zažít. Bohužel jsem čekal celý film na nějaký zásadnější zvrat a závěrečné "rozuzlení" bylo přesně takové, jakého jsem se už dopředu obával. Nicméně film, který stojí za to vidět. Ve vedlejší roli se mi líbila ta malá černoška Emily, která díky svému mentálnímu hendikepu byla v podstatě jediná úplně v pohodě a přenášela tu pozitivní energii dál. Záviděl jsem jí to.

Agrometal - Soutěž (2023) (epizoda) odpad!

Kupodivu k překvapení autorů této taškařice humor nevzniká tak, že se všichni pitvoří jako kreténi a scénář je na úrovni žáka 5. třídy ZŠ. Kdyby ano, jsme zaplaveni úspěšnými komediemi. Nazdar.

Ve při (2023) (seriál)

Pomalý rozjezd, turbulentní střední část a podivný konec. Jako OK, chápu proč byl takový, ale já bych to prostě utnul už dřív, v tom největším chaosu, který šel ještě posunout dál. No 4 hvězdy jsou asi moc, ale už to tak nechám...

Iveta - Smím dál (2023) (epizoda)

Pokud si někdo stejně jako já myslel, že druhá série nemůže být větší nuda, musel po shlédnutí prvního dílu nové série před tvůrci snímku smeknout, skutečně to dokázali! Že se přeskočilo několik let, které nebyly úplně nepodstatné, budiž, ale co to mělo dál jako být?? Neuvěřitelně dlouhé scény o ničem, opakuji - neuvěřitelně a o ničem, že když člověk v půlce odešel na toaletu, po návratu k obrazovce musel vykřiknout: "proboha, on(a) ještě pořád mluví?!" Většinou tzv. "ze studijních důvodů" sleduji i naprosté sračky, ale u dalších dílů této série asi udělám výjimku. Dávám jednu hvězdu ani nevím za co. Jo už vím, za tu krásnou kočku.

Narcos - Season 3 (2017) (série)

I bez Pabla se to po rozpačitém začátku slušně rozjede. Řekl bych, že třetí série mě bavila nejvíc, i když zřejmě i tím, že si scénář hodně přidával a reality už se držel jen v hlavních rysech. Takže to mělo dobrý spád a zvraty.

Grand Prix (2022)

Tak scéna Dyková, Kozub a jeho dick byla luxusní, pak už to ale byla trochu banální "crazy komedie" plná stereotypů a rukopisu 3 tygrů. Jednohubka na jedno deštivé nedělní odpoledne.

Volha (2023) (seriál)

Tak ze začátku jsem měl pocit že to bude "něco", kdy jsem to obhajoval vůči hnidopichům a přesto, že se jedná o velmi povedený, chvályhodný počin ČT, která vůbec v poslední době se toho nebojí a točí zajímavě zajímavá témata, tak od třetího dílu jsem trochu své nadšení ztrácel. Poslední díl pak byl za mě nejslabší  - "Celkem rozsáhlé vyobrazení "vyjevených Čechů na západě" by se hodilo spíš do nějaké komedie od Trošky a zbytečně tak ukrojilo čas na zbývající finále. To bylo pak zobrazeno velmi zrychleně a velmi povrchně (např. vyzrazení identity práskačů v ČTV vč. tedy Pekárka)" - zbytek viz. dílčí recenze. Hádek opět bravurně zahrál všiváka, myslím že už je to asi 4. taková role a těžko se mu bude z této škatulky vyskakovat, ale každopádně super. Zpracování kamery, zařazování dobových snímků a událostí bylo taky povedené. Celkově to zanechalo dobrý dojem, ale byly tam i velké rezervy.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

Asi nejslabší díl celkem povedené série. Celkem rozsáhlé vyobrazení "vyjevených Čechů na západě" by se hodilo spíš do nějaké komedie od Trošky a zbytečně tak ukrojilo čas na zbývající finále. To bylo pak zobrazeno velmi zrychleně a velmi povrchně (např. vyzrazení identity práskačů v ČTV vč. tedy Pekárka). Taky nevěřím, že by se takový vykuk po "revoluci" velice rychle nerozkoukal a nezačal např. taxikařit, vekslovat a nakonec velmi úspěšně podnikat, jako většina podobných všiváků (např. Valenta, Rédl, Mrázek nebo Babiš). Ten konec byl spíše takovou "pomstou" scénáristy podobným posluhovačům systému, ke které bohužel v reálu většinou nedošlo.

Volha - TEL-EVÍZE (2023) (epizoda)

Zatím asi nejslabší díl, hlavně naprosto nereálné "drama", kdy dcera produkčního, která je ve štábu na praxi a  má za úkol jen nosit káble a zakládat filmový pás, odmítne natáčet reportáž nejvyššího významu a v tváří tvář esenbákům a estébákům teatrálně opustí plac, samozřejmě okamžitě zatčena a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Zcela mimo realitu, toto mě jednoduše nasralo - neakceptovatelné.