Kobra 11 - Kybernetická bouře (2010) (epizoda)

|95%| (KYBERNETICKÁ BOUŘE – 11.epizoda 14.série) Takže tu máme díl, který mi trochu připomene Smrtonosnou past 4.0. Sice jen vzdáleně, ale přesto. Kolaps dopravy atd. To vše mě nesmírně zaujalo, sice to bylo v mnohem menším ražení, než jsem čekal, ale nevadí. Akce je tu dost, máme tu zajímavé přestřelky a výborné finále, kdy si Hartmut zapilotuje ve vrtulníku, se kterým se mu nakonec podaří přistát. Krom toho finální akční sekvence na dálnici nemá chybu. Ben se pere s protivníkem jako o život. Hudbu složil Kay Skerra. Opět vydařená hudba a dokonce skladatel přidal 2 kobří znělky do této epizody – vytvořil novou variaci zas.

Kobra 11 - Odměna za zabití Kim Krügerové (2010) (epizoda)

|99%| (PENÍZE ZA HLAVU KIM KRÜGEROVÉ – 12.epizoda 14.série) Strhující a napínavá epizoda do poslední chvíle. Doladil bych jen detaily v příběhu, ale to není třeba řešit. Takže tu jde o život šéfové. Zpracované je to perfektně. Jsou tu i emoce, v jedné scéně, kdy útočníci pálí po autě šéfové, jsem se opravdu už o ní obával. Tam to bylo i hezky sladěné s výbornou hudbou. Akce je tu opravdu dost a je různorodá. Začátek byl hodně akční, až trochu přepálený, myslím tím výbuch na dálnici, ale nevadí. Je tu velké množství přestřelek, nebo i vtipná scéna, kdy Semir s Benem pronásledují protivníka zmrzlinářským vozem – to jsem se málem smíchy podělal. Finále je také zajímavé. Prohánění na koni tu i máme. Hudbu složil Kay Skerra. Byla výtečná, co dodávat.

Kobra 11 - Operace Tygr (2010) (epizoda)

|95%| (JMÉNO KÓDU TIGER – 15.epizoda 14.série) Tak a máme tu poslední díl 15.série. Příběh není složitý, je dobře pojat. Je tu dost zajímavých scén, především v akci. Začátek má velmi výbušný rozjezd. Semir s Benem pronásledují zločince po dálnici, při čemž jim to oni oplácejí střelbou granátometem. Takže auta vybuchují a létají vzduchem, dokonce padají i na nepřemožitelné auto hlavních hrdinů. Natočeno je to výborně, o tom žádná. I během dílu se tu najde velké množství akce, třeba finální má přestřelky, střelby s těžkých zbraní, nebo pronásledování kdy se Semir pere s padouchem, který chce odpálit bombu. Během toho je unesena i dívka, která trpí silným astmatem. Hudbu složil Kay Skerra. Dala se v pohodě poslouchat.

Kobra 11 - Zatmění (2010) (epizoda)

|85%| (ZATMĚNÍ – 13.epizoda 14.série) Jediným menším problémem pro mě v tomto dílu byl příběh. Nebyl špatný, ale byl zvláštně pojat a mě moc nevtáhl. Záporáci byli slušní, to zase jo. Akce byla kvalitní jako vždy, takže tu je opravdu o co stát. Výborný začátek, kdy řídila se Semirem šéfová. Alespon poznala jaké to je, pač byl masakr. Jinač je tu dost přestřelek a finále je zajímavé, autobusové pronásledování, takže nápadů je tu dost. Hudba je výborná, Kay Skerra si umí s hudebními motivy vyhrát.

Králova řeč (2010)

Docela se to povedlo, velká bomba to není, alespon ne pro mě pač historické filmy moc nemusím. Ale tohle rozhodně pochválit můžu. Film má zajímavý příběh o koktajícím královi, který se marně učí lépe mluvit, což se mu na konci filmu povede. Nápadů je ve filmů dost, herecké obsazení je na tom velmi dobře, Colin Firth zvládl skvěle svoji roli. Vedle něj mě bavil herec Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter. Hudba od skvělého Alexandra Desplata se velmi povedla. Co mě na filmu vadilo, bylo pomalé tempo a že některé scény byly bez hudby. Celkově mi tam ještě něco málo nesedlo z oné doby, jenž mi vadili některé historické prvky. Ale celkem jsem to vzal a film mě zaujal, tak ho nechci moc kritizovat. Proto ho u mě hodnotím na 77% = ****

Machete (2010)

Přiznávám se, že jsem od tohoto filmu naprosto nic extra nečekal. Díval jsem se na něj jen kvůli Seagalovi. Hlavním hrdnou byl Danny Trejo. Byl to hotovej masakr, scény někdy dost přehnané, např vytržení střeva a hurá jako po lase dolů z patra budovy. Jinač mě zaujal i příběh a většina postav. Vše bylo dost dobře promyšlené. Skvělý konec. Seagal jako záporák byl dobrej ze začátku. Ke konci byla finální bitva s Trejem dost krátká a trochu trapná. Hudba přívětivá. Přesto má na mě film dobrej dojem. 86% = ****

Město (2010)

|90%| Dlouho mi to unikalo, popravdě mě to ani nějak zvlášť nelákalo, přesto jsem si to nakonec pustil. No, hltal jsem to od začátku do konce. Dilema s hodnocením zda-li mám dát 4 nebo 5 hvězdu jsem nakonec překonal a dal plnou palbu. Rozhodně by tu mohlo být něco navíc, možná nějaká další akční scéna (ikdyž film o akci vůbec nebyl), či snad ještě něco. Přesto jsem nemohl snímku najít snad žádnou viditelnou slabinu. Ben Affleck to jak herecky tak i režijně zvládl prvotřídně. Herecky mi opět dokázal (v dobrém slova smyslu), že umí hrát přirozeně a působí dojmem totálního flegmatika. Třeba ve filmu Zmizelá (2014) si mě nehorázně získal. No, tohle se mu také povedlo. Další herci, třeba Jeremy Renner – ten sehrál rovněž skvělý výkon. K tomu sympatická Rebeca Hall. Bylo to celkově uvěřitelné, žádný překombinovaný scénář, čistě jednoduše a pozvolným tempem se to odvíjelo a i konec se mi líbil. I ta romantičtější linie sbližování Afflecka s Hall mě bavila. Honičky, pár přestřelek – to vše bylo natočeno perfektně. Vše přehledné, žádná rozklepaná kamera. Sice Batman vs Superman nepovažuju jako nějakou velkou pecku, ale pokud si Affleck zrežíruje samostatného Batmana, mám se pomalu na co těšit. Hudba byla k potřebám snímku ideální. Ještě chválím roli hlavního vyšetřovatele FBI, která byla zajímavá. Takže samá chvála, nemám nic, co už bych zásadního dodal. Těším se na další shlédnutí.

Muž ve stínu (2010)

(40%) MUŽ VE STÍNU mi teda moc nesedl … Pokud to mám brát doslovně, tak teda hlavní herec Ewan Mcgregor, který hrál roli „muže ve stínu“ mě bavil, svoji roli využil naplno, takže aspoň nějaký klad snímku. Ostatní herci – nic moc, včetně nevýrazného Brosnana, který to též moc nevytrhl. O nějakém příběhu tu nemůže být pomalu ani řeč. Nějaká ta pointa a rozuzlení – to vše přijde až na konci. A mimochodem, finále bylo opravdu divné. Jak už tu píší ostatní, nepovedlo se. Ještě tak prvních cca 40 minut se to vyvíjelo zajímavě, nutno uznat, že jistou úroveň jsem z toho cítil, ale to je asi tak všechno. Nemá to žádné nelogické díry, ale i tak to bylo moc dlouhé, nudné a až uspávací a ten konec opravdu potápí film … Hudba mi přišla na tento žánr taková moc dobrodružná, ale co už … Celkově mě to až tak nepohoršilo, ale za pár minut jsem na celý snímek zcela zapomněl.

Na hraně temnoty (2010)

Velmi podařený kriminální thriller ! Mel Gibson je zpět ! Není to kdovíjaký trhák,ale na návrat až moc slušný. Tenhle film není jen o střílení,kopání a tak dále. Je to příběh policisty co ztratil dceru a postupem času se dovídá,že terčem nebyl on,ale jeho dcera. Gibson nelítostně a tvrdě pátrá po pravdě. Sice se to nedá moc srovnat,ale tenhle film bych trochu přiřadil k filmu Výkupné,který byl opravdu prvotřídní. Takový stín odhodlaného samotáře vrhá Gibson a to se mi na něm líbí! Tudíž je to skoro pět hvězd , ale přeci to není úplně bez chyby - tudíž 87% = ****

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Máme tu Scotta Adkinse opět jako Boyku ze dvojky. Tentokrát jako hlavní hrdina. Stejně jsem mu trochu fandil i ve dvojce, kde byl v záporné roli. Příběh filmu je ještě jednodušší než ve dvojce. Tam mi přišel o trochu lepší než zde, ale nevadí. Film vůbec nenudí, po celou dobu je na co se dívat. Souboje mimo ring zde jsou také, třeba venku, kdy Boyka dostane k zemi pár dozorců. Ringové souboje jsou opět perfektně natočené, je jich dost. Adkins opět předvádí své skvělé bojové umění. Jeho bojové kousky jsou naprosto perfektní. Režisér si dal opět záležet, aby co nejdokonaleji natočil bitky - opět se povedlo. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Neměl jsem žádný problém. Vedle Adkinse mě zaujal i Mykel Shannon Jenkins. Finální zápas byl naprosto perfektní. Adkinsův záporák se uměl také dost prát. Už jsem přestával věřit, že ho Adkins dostane. Konec dobře promyšlený. S filmem nemám větší problém. Sice mě více zaujal ve dvojce příběh a tak, ale tohle je také perfektní podívaná. Hodnotím na 90% = *****