Vezmi mě na Měsíc (2024)

Milý film, ktorý spája vesmírne technológie a marketing, čo ja môžem. Tá romantika tam je len aby sa povedalo, medzi Tatumom a Scarlettkou je nulová chémia. Samostatne fungujú dobre.

Nedostatek důkazů (2024) (seriál)

Keď vás seriál posadí do stoličky a ani nedýchate a hltáte každú scénu, tak to musí niečo znamenať. Nečakané prekvapenie roka 2024.

Ripley (2024) (seriál)

Aj keby sa mám na to pozerať bez zvuku, tak by ma to bavilo. Každý jeden záber je vypiplaný do posledného pixelu.

Vlny (2024)

Masterpiece po všetkých stránkach.

MIKI (2024)

Mám rád Krónerove veci. Mám rád Šifrove veci. Ondrík je síce všade, ale zaslúžene a Kubovčík je zlatíčko. Bohužiaľ vo filme je stále cítiť, že sa pozeráte na hercov, ktorí hrajú a nie na postavy, čo je problém, ktorý sa v SK kinematografii ťažko prekonáva (neviem prečo, Vlny sú presný opak). Vidím, že všetci sa snažia, výprava je parádna (tipujem, že dedinské prostredie nebolo treba veľmi maskovať, to sa veľmi nezmenilo za 30 rokov). Škoda toho rozdelenia na dva filmy, toto by sa viac hodilo na HBO minisériu.

Vetřelec: Romulus (2024)

Fede Alvarez má rád Aliena a je to cítiť z každého záberu. Skvelí herci (hlavne David Jonsson), atmosféra, originálne nápady, ktoré zlepšujú povinné očakávané scény každého fanúšika. Konečne som mal pocit, že tie postavy nie sú úplní dementi, ale samozrejme aj tak im to nepomohlo ;) .. a tých pár cheesy odkazov na pôvodných Alienov mi nevadilo, skôr vyčarilo úsmev na fanúšikovskej tvári. Môžno to Disney všetko nedoje.. neskazilo. Videné v IMAX - BA

Námi to končí (2024)

Keby tam nebola sympaťáčka Blake, tak by to bolo asi za dve. Trochu uťahané a predvídateľné. Veľa "konfliktov" by sa dalo vyriešiť, keby sa ľudia normálne rozprávali. To je ale asi žánrová klasika.

Tiché místo: První den (2024)

Neurazí, ale úplne zbytočný s nulovým kreatívnym vkladom. Len sa recykluje. Škoda.

Star Wars: Akolytka - Den (2024) (epizoda)

Taká klasická SW časť. Stále sa mi potvrdzuje, že najväčší heteri Star Wars sú fanúšikovia Star Wars.

Dokonalé dny (2023)

Krásny film o krásnom človeku, ktorý si užíva krásne veci s krásnou hudbou v krásnom meste.