Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Autorka byla příjemně neutrální. Mladý komunista by už potřeboval jen AK47 do ruky.. Toho bych se bál víc. Mladý konzervativec - dělám politiku, abych dělal politiku, je jedno, že mluvím o pojmech, kterým příliš nerozumím, ale ekonomický rezort bych zvládl - mám střední ekonomku.. tak si vyberte :) Souhlas s TOSIMEM

Prostřeno! (2010) (pořad)

Povětšinou přehlídka divných egocentriků, nebo lidí žijících mimo realitu. Ti první mě nezajímají. Ti druzí zaslouží ohleduplnost a né zesměšňování "v přímém přenosu", když to sami racionálně nezvládají vyhodnotit. Osobně to nepovažuji za pořad o vaření, spíš se jedná o exkurz do obyčejných lidských životů.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Musím říci, že OVM nepovažuji za nejkvalitnější počin v téhle kategorii. Šimůnek měl Partii na Primě o třídu víš.

Ta naše povaha česká (1993) (pořad)

Některé díly by zasloužili i pět hvězdiček. Jiné zase ani jednu. Je to silně nevyvážený pořad. Některé díly svou kvalitou a vyvážeností překvapí. Na jiných je vidět, že tvůrci stojí na jedne straně barikády a druhou stranou se příliš nezatěžují.

MacGyver (1985) (seriál)

Viděl jsem snad každý díl, hrálo to vždycky po škole :))) A nebyl snad jediný kluk, co by na tom byl jinak :))

Konec starých časů (1989)

"Tři čtyři lekce a měl bych z Vás strach." "Vidím, že se ten chlapík neožení. Vidím, že ztlouste a že bude pít pivovarskou břečku." "Ten učísnutý vlas, neřítomný duch. Budete zapleten do politiky." Netřeba dalšího komentáře!!

Pouta války (2004)

Pouta války - film natočený podle přesné šablony zapůjčené Hollywoodem a zároveň úplně jiný. Začátek, klasika, vzpomínaný Ryan je vedle toho hadra. V půlce jsem si říkal, jestli těch 140 minut není zbytečně moc na mnou očekávaný další vývoj příběhu. A tam někde jsem se prostě musel seknout... Podle mě, tam kde Ryan končí, Pouta teprve začínají. Nejhorší je, když si člověk po tom všem uvědomí, jak to tam vypadá dneska a že tragédie na severu pokračuje dál.

Sedmá pečeť (1957)

Krásný film na který jsem neměl dlouho odvahu, zbytečně, moc příjemně překvapil. Jen mě zarazila jedna věc - hráli šachy, ale pokud se dá aspoň trochu důvěřovat wiki.. tak přesně o sto let dříve, než se v tom koutu světa objevily... ale to je jen taková jedna technická, prosím o případné opravení.. :)

Hlava-22 (1970)

Musím říci, že se jedná o "poctivý" film a vysokému hodnocení tady se vůbec nedivím, dokud ovšem nesáhnu pro knihu. Sám tak štědrý v hodnocení nejsem. Knižní předlohu mám totiž moc rád a mám pocit, že film ve "výsledku" vyznívá tak nějak jinak. Zažil jsem už mnohem lepší adaptace a s vyšším hodnocením budu muset prostě počkat na případný novější remake.